News

E3 2019: Final Fantasy VII Remake także dla konsol nowej generacji?

LM, 13.06.2019 16:53 0

Szef Square Enix wierzy, że tytuł będzie sobie dobrze radził na obu generacjach konsol.

Przy okazji trwających targów E3 poznaliśmy wreszcie oficjalną datę premiery zapowiedzianej przed laty odświeżonej wersji gry Final Fantasy VII – Remake. Fakt, że tytuł trafi na rynek już na końcówkę cyklu życia obecnej generacji konsol, wydaje się wykalkulowany przez japoński koncern, gdyż ten, przygotował grę także z myślą o nowym sprzęcie Sony.

W rozmowie z redakcją Game Informera szef Square Enix, Yosuke Matsuda, przyznał, że gra została zaprojektowana z myślą o obu generacjach konsol i wierzy, że fani będą mogli cieszyć się z Final Fantasy VII Remake niezależnie od tego, na jakim sprzęcie rozpoczną przygodę. Nie doprecyzował przy tym, czy Square Enix zamierza w późniejszym okresie ponownie wydać grę, już jako tytuł na PlayStation 5, czy tytuł jedynie sporo zyska dzięki wstecznej kompatybilności dla konsol PlayStation 4.

Ostatecznie zaprezentowane podczas tegorocznych targów materiały promujące Final Fantasy VII Remake wyglądają świetnie, więc możemy przypuszczać, że projektowanie oprawy wizualnej na nowo z myślą o kolejnej generacji konsol nie będzie konieczne. Wszystko wyjaśni się, gdy producenci oficjalnie zaprezentują nam swoje nadchodzące urządzenia i tytuły, które wykorzystają nowe procesory i karty grafiki AMD.

Final Fantasy VII Remake ukaże się 3 marca 2020 roku na konsolach PlayStation 4.


Bogata oferta gier na konsole PlayStation 4 w sklepie Sferis.pl.

najnowsze