News

Netflix wyprodukuje serial animowany na motywach karcianki Magic: The Gathering

LM, 03.06.2019 16:30 0

W projekcie wezmą udział znani m.in. z filmów Avengers Wojna bez granic czy Avengers Koniec Gry bracia Joe i Anthony Russo.

Platforma streamingowa Netflix ogłosiła swój najnowszy projekt związany bezpośrednio z grami – tym razem na warsztat trafi stworzona w 1993 roku karcianka Magic: The Gathering. W planach jest serial animowany, którego produkcją zajmie się studio Bardel Entertainment, ale do projektu zaangażowano szereg talentów, które maczały palce w takich tytułach jak Spider-Man: Into the Spider-Verse, Batman: The Animated Series, Star Wars: The Clone Wars, Firefly, Agent Carter, Ultimate Spider-Man czy The Lego Movies.

Producentami serialu są znani m.in. za sprawą ostatnich kinowych Avengersów bracia Joe i Anthony Russo. Scenariuszem zajmą się Henry Gilroy (Star Wars Rebels, Star Wars: The Clone Wars) oraz Jose Molina (The Tick, Agent Carter), a nad ich pracą czuwał będzie także Yoriaki Mochizuki. Dodatkowo na pokładzie znajdą się Todd Makurath, Eric Calderon i Dave Newberg, oraz producenci wykonawczy Mike Larocca i Isaac Krauss.

Fabuła Magic: The Gathering będzie skupiać się wokół znanych z uniwersum karcianki Planeswalker-ów. Oczywiście przy okazji dowiedzieliśmy się, że cała ekipa jest niesamowicie podekscytowana rozpoczęciem projektu, ale na razie nie wskazano, jak długo przyjdzie nam czekać, aż ten zagości na ekranach. Oczywiście gry tylko pojawią się nowe doniesienia, to z pewnością się o tym dowiecie.


Rzuć okiem na gry karciane w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze