News

Zwariowana małpa powraca! Microids przygotowuje remake Toki z 1989 roku na PC, PS4 i Xboksa One

therionee, 17.05.2019 11:23 0

W grze znajdzie się tryb speedrun, filtry graficzne oraz szafa grająca z 32 utworami, z czego 24 zostało skomponowane przez Raphaela Gesquę.

 

 

Microids ogłosił, że już 6 czerwca 2019 ukaże się remake gry Toki, która w 1989 roku ukazała się na automatach. Gra cechowała się dość wysokim poziomem trudności. Nową wersję przygotowali Philippe Dessoly i Pierre Adane. Gra zmierza na PC, PS4 i Xboksa One (na tych platformach będzie dostępna w wersji cyfrowej), pojawi się też wersja pudełkowa na PS4. W porównaniu z pierwowzorem, w remake'u Toki pojawi się tryb speedrun, różne filtry graficzne oraz szafa grająca z 32 utworami. 24 utwory skomponował Raphael Gesqua, 8 pochodzi z oryginalnej wersji gry.

- Po sukcesie edycji Retrollector, która ukazała się 22 listopada (na Nintendo Switch), wydanie fizycznej i cyfrowej wersji na innych platformach wydawało się dobrą decyzją. Chcieliśmy, by wszyscy gracze odkryli zarówno frajdę, jak i wyzwania, które Toki miało do zaoferowania. Mamy nadzieję, że praca, jaką włożyliśmy w remake, zadowoli zarówno starsze, jak i młodsze pokolenie – powiedział Elliot Grassiano, wiceprezes Microids.

Historia w grze skupia się na wojowniku Tokim, który żył w spokoju w dżungli wraz z ukochaną Miho. Któregoś dnia pojawił się zły czarownik voodoo, Vookimedlo, a ohydny demon Bashtar porwał Miho i zamienił Tokiego w kudłatego szympansa. Wojownik musi przyzwyczaić się do nowego ciała i walczyć bez korzystania ze zwykłej broni. Ma on jednak potężne szczęki, które pozwalają mu pluć pociskami we wrogów. Po drodze znajdzie szereg przydatnych przedmiotów, takich jak kask do footballu czy zestaw do nurkowania.

Trailer Toki znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=KNFqS6tSImU

 

najnowsze