News

The Video Game Machine od Stardock pozwoli tworzyć własne gry

therionee, 17.05.2019 14:21 0

Gracze otrzymają do dyspozycji różnorodne narzędzia, dzięki którym stworzą gry i podzielą się nimi ze społecznością.

 

 

Stardock (znane z Sins of a Solar Empire i serii Galactic Civilizations) ma w planach coś, co powinno szczególnie ucieszyć kreatywne osoby, które marzą o tworzeniu własnych gier - nie tylko z pomocą RPG Maker czy Dreams. W The Video Game Machine znajdą oni rozmaite narzędzia pozwalające na tworzenie gier komputerowych. Już 29 maja rozpoczną się testy tego tytułu, w których udział będą mogły wziąć osoby zamawiające go przed premierą. Na razie projekt jest jeszcze w wersji alfa, zatem należy spodziewać się wielu zmian, pojawiania się kolejnych mechanik czy typów przeciwników. Projekt ma być rozwijany, a więc z czasem będą pojawiać się nowe funkcje.

Z pomocą The Video Game Machine stworzymy dwa typy gier: platformówki i przygodówki. Projekt będzie można zacząć od zera lub od gotowego przykładu. Będziemy mogli ustalać zasady, liczbę poziomów, zachowania wrogów czy zachowanie kamery. Będzie można też wybrać bohatera - np. rycerza, ninja, kota, warzywo i wiele więcej. Po stworzeniu gry można ją przetestować oraz podzielić się nią z innymi użytkownikami.

The Video Game Machine trafi na PC, jednak na razie nie jest znana pełna lista platform.

najnowsze

Horizon: Zero Dawn 2 dostanie multiplayer?

Choć produkcja Horizon: Zero Dawn 2 nie została potwierdzona, co jakiś czas pojawiają się nowiny na temat gry. Ta najnowsza dotyczy trybu wieloosobowego.