News

Nowe efekty graficzne w League of Legends mogą wywołać epilepsję, ale „nie było czasu, żeby to poprawić”

LM, 14.05.2019 18:58 0

Nagrody związane z wydarzeniem MSI 2019 niosą ze sobą poważne ryzyko dla graczy.

Od niedawna w grze League of Legends wystartowało specjalne wydarzenie powiązane z corocznym turniejem Mid Season Invitational. W jego ramach gracze po ukończeniu serii przygotowanych przez twórców zadań mogą zgarnąć kilka dodatkowych elementów do wykorzystania w grze, wśród których znajdziemy specjalne finiszery. Te pojawiają się przy zabójstwach i jak przekonuje jeden z użytkowników forum gry, niosą ze sobą bardzo duże ryzyko wywołania epilepsji fotogennej. Niestety po ich zdobyciu nie możemy ich wyłączyć, co sprawia, że osoby wrażliwe na migające światło mogą doznać sporych powikłań, więc raczej powinny zaniechać kontaktu z grą.

W odpowiedzi jeden z projektantów gry – Justin ‘Xenogenic’ Hanson – przeprosił użytkowników za zaistniałą sytuację, sugerując, że twórcy zdawali sobie sprawę z faktu, iż istnieje pewien stopień ryzyka związany z korzystaniem z finiszerów, ale na etapie wdrażania nie mieli czasu, żeby jej poprawić. Ostatecznie musieli wybrać pomiędzy wprowadzeniem nowinek do gry bez opcji wyłączenia ich w ustawieniach gry albo opóźnić ich premierę w oczekiwaniu na przygotowanie dogodnego dla graczy rozwiązania. Jak wiemy, finiszery są częścią najnowszego wydarzenia, więc wrażliwi gracze mogą mieć problemy z kontynuowaniem zabawy.

Wszystko wskazuje na to, że Riot Games postanowiło na razie uniemożliwić graczom zdobywanie finiszerów, do czasu, aż te będziemy mogli odgórnie zablokować w zakładce ustawień. Tymczasem gracze postulują za wprowadzeniem do gry specjalnego trybu wyświetlania dla osób wrażliwych na migające światło, który działałby na takiej samej zasadzie jak opcja dedykowana użytkownikom ze ślepotą barw. Jak będzie? Zobaczymy, a tymczasem zalecamy graczom, którzy doświadczali wcześniej problemów tej materii krótką przerwę od zmagań na Summoner’s Rift.

League of Legends dostępne jest wyłącznie na PC.


Lubisz granie na PC? Rzuć okiem na bogatą ofertę pecetowych tytułów w sklepie Sferis.pl.

najnowsze