News

Ultra Ultra, twórcy przygodówki Echo, zamykają swoje podwoje

LM, 11.05.2019 10:15 2

Wydana w 2017 roku gra wciąż pozostanie dostępna w sprzedaży; prace nad ekranizacją dalej w toku.

Deweloperzy z kopenhaskiego studia Ultra Ultra poinformowali za pośrednictwem Twittera, że kończy swoją działalność. Nie przybliżono powodów takiego obrotu spraw, a zapewniono jedynie, że debiutancka gra studia – przygodówka z elementami skradanki zatytułowana Echo – wciąż będzie dostępna do kupienia na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4. Dodatkowo w odpowiedzi na zapytanie jednego z użytkowników serwisu zdradzili, że filmowa adaptacja gry wciąż jest w produkcji i nic nie wskazuje, by miała podzielić los studia.

Ultra Ultra powstało z inicjatywy byłych pracowników studia IO Interactive. Jedyna gra ekipy – Echo z września 2017 roku, prezentowała bardzo ciekawą mechanikę rozgrywki – podczas zabawy trafialiśmy do lokacji wypełnionej przez nasze klony, tytułowe echa. Te obserwowały czujnie nasze zachowanie, by w kolejnych sekwencjach kopiować nasze akcje. Więcej o grze dowiecie się z naszej recenzji.


Fanów gier z elementami skradanki zapraszamy do zapoznania się z grami z gatunku w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.