News

Wybierasz się na tegoroczne Pixel Heaven? Mamy 7 powodów, dla których powinieneś

gram.pl, 02.05.2019 16:10 0

Pixel Heaven Games Festival & More startuje już 17 maja.

Za niewiele ponad dwa tygodnie w Starej Zajezdni Autobusowej na ul. Włościańskiej 52 w Warszawie wystartuje tegoroczna edycja Pixel Heaven Games Festival & More, czyli największego w Polsce i jednego z największych w Europie corocznych wydarzeń poświęconych niezależnym grom wideo, na które składają się m.in. konferencja Pixel Connect, wystawa Indie Basement oraz konkurs Pixel Awards Europe.

Niezależnie od tego, czy pamiętacie czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, lubicie komiksy, gry planszowe, a może klimaty retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku z pewnością podczas Pixel Heaven znajdziecie coś dla siebie, a poniżej także aż 7 faktów, które to potwierdzają. To jednak nie wszystko, bo dużo więcej znajdziecie w programie imprezy.

Znamienici goście!

Na tegorocznym Pixel Heaven pojawią się m.in.

 • David Fox - filar legendarnego Lucasfilm Games, twórca takich tytułów jak Rescue on Fractalus!, Labyrinth, Zak McKracken and the Alien Mindbenders, współautor Maniac Mansion czy Indiana Jones and the Last Crusade. Po raz pierwszy w Polsce!
 • David Pleasance - wieloletni szef Commodore UK, jedynej filii koncernu, która w momencie jego upadku przynosiła zyski.
 • Gary Bracey - filar firmy Ocean, jednego z najpotężniejszych wydawców gier na komputery 8 i 16 bit.
 • Hubert Chardot - francuski pisarz i producent gier wideo, odpowiedzialny m.in. za scenariusze pierwszych trzech części Alone in the Dark, Prisoner of Ice, The Devil Inside.
 • Simon Butler - jeden z weteranów brytyjskiej sceny gier wideo, twórca m.in. Platoon, Total Recall, N.O.M.A.D., Batman the Adventure, Miami Vice czy adaptacji North & South i Sim City na ZX Spectrum.
 • Mike Clarke - twórca muzyki do takich amigowych gier jak The Last Ninja 2, Armour Geddon 2, Brian The Lion czy Wiz 'n' Liz.
 • Andrew Hewson - założyciel Hewson Consultants, firmy wydającej gry na komputery 8-bitowe w latach 80. ubiegłego wieku.

Tadeusz Baranowski!

Scenarzysta i twórca takich kultowych komiksów jak m.in. Orient Men, Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko, Antresolka profesorka Nerwosolka czy Podróż smokiem Diplodokiem, a zarazem ilustrator, grafik, malarz awangardowy i twórca reklam spotka się w niedzielę o godzinie 13 z Michałem "Śledziem" Śledzińskim, by porozmawiać o sztuce i życiu.

Polskie sławy!

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję wziąć udział w rozmaitych panelach dyskusyjnych z udziałem polskich sław:

 • Sobota, godz. 11:30 - Aleksy Uchański porozmawia z Michałem Nowakowskim, członkiem zarządu CD Projekt i wieloletnim redaktorem polskich magazynów o grach;
 • Sobota, godz. 18:00 - Marcin M. Drews wypyta Adriana Chmielarza o projekt Witchfire i branżę gier;
 • Sobota, godz. 19:20 - Wojciech Pazdur opowie o nowym projekcie Farm 51 – Chernobylite;
 • Niedziela, godz. 14:00 - Tadeusz Zieliński, Radek Nałęcz, Emil Leszczyński, Tomek Kreczmar i Michał “Krooger” Cichy porozmawiają o starych i nowych programach poświęconym grom.

Reset powraca!

Podczas Festiwalu Niezależnych Gier Wideo Pixel Heaven 2019 po latach spotka się redakcja magazynu Reset - jednego z „Wielkiej Piątki” pierwszych polskich czasopism poświęconych grom wideo. Obok tego pojawi się specjalny, jednorazowy numer czasopisma, a każdy posiadacz karty wstępu SUPPORTER może liczyć na bezpłatny egzemplarz.

W czasie panelu redakcja magazynu porozmawia o dawnych czasach i o tym, czym wyróżniał się RESET na tle innych czasopism growych z tego okresu.

Pixel Expo!

W części wystawowej swoje gry zaprezentują twórcy wyłonieni przez jury Pixel Awards Europe 2019, a także inni Wystawcy i Sponsorzy Pixel Heaven 2019. Wpadnij przybić piątkę twórcom gier, a przy okazji poznaj najnowszą ofertę komiksów i gier planszowych, a także nawiąż nowe znajomości – zarówno prywatne, jak i biznesowe.

Pixel Connect i Pixel Awards Europe 2019!

W ramach Indie Basement odbędą się: wystawa PIXEL EXPO, konferencja branżowa PIXEL CONNECT i konkurs na najlepsze gry niezależne prezentowane podczas Pixel Heaven – PIXEL AWARDS EUROPE 2019.

Uczestnicy imprezy mogą poznać twórców przy ich stoiskach, pogadać czy zagrać w gry. W czasie PIXEL CONNECT poruszone zostaną nie tylko wątki biznesowe, ale także omówione obecnie panujące trendy. Dodatkowo PIXEL AWARDS EUROPE uhonoruje najlepsze gry prezentowane podczas Pixel Heaven 2019.

Dużo, dużo więcej!

Jeśli wciąż Was nie przekonaliśmy, to co powiecie na nowe i stare gry, zatrzęsienie flipperów i maszyn arcade, planszówkową Strefę bez Prądu przygotowaną przez Grapla.pl czy demoscenowe szaleństwo na Pixel Hell. A wszystko to w unikalnym klimacie majowego weekendu. Zapraszamy!


Firma Actina jest partnerem technologicznym Pixel Heaven Games Festival & More, a Gram.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

najnowsze