News

Na Steamie założono miliardowe konto!

Patryk Purczyński, 30.04.2019 16:54 0

Na Steamie doszło do epokowego wydarzenia. Pękła bariera miliarda użytkowników platformy Valve.

Według informacji podanych przez steamidfinder.com, na Steamie zarejestrowano konto numer 1.000.000.000. Do granicy miliarda użytkowników społeczność platformy Valve doprowadziła osoba kryjąca się pod pseudonimem amusedsilentdragonfly, która rejestracji dokonała 28 kwietnia. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że wiele z tych kont to boty czy konta alternatywne, ale nie zmienia to faktu, że liczba jest iście imponująca.

Jeszcze większe wrażenie robi to, ilu użytkowników miesięcznie korzysta z platformy Valve. Według ostatnich oficjalnych danych, pochodzących sprzed pół roku, na Steamie co miesiąc loguje się 90 milionów ludzi. Znaczne ożywienie w liczbie osób przyniósł rynek chiński. Dzięki niemu udział Azji w liczbie użytkowników jest porównywalny z amerykańskim i europejskim.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.