News

PlayStation 5 najwcześniej w kwietniu 2020 roku

LM, 26.04.2019 14:10 2

Japoński gigant zainwestuje niemal 280 milionów dolarów w przygotowanie konsoli.

Przed kilkoma godzinami informowaliśmy o nowinkach, które Sony ujawniło podczas niedawnego sprawozdania finansowego, gdzie dowiedzieliśmy się o wynikach sprzedaży konsol PlayStation 4 i poznaliśmy liczbę aktywnych subskrybentów usługi PlayStation Plus. Okazuje się jednak, że to nie koniec rewelacji, gdyż podczas spotkania włodarze Sony ujawnili również, że konsola nowej generacji – którą roboczo nazywamy PlayStation 5 – z całą pewnością nie trafi na rynek w bieżącym roku fiskalnym.

Oznacza to, że nowych urządzeń Sony możemy spodziewać się najwcześniej w kwietniu 2020 roku, co wcale nie świadczy o tym, że właśnie wtedy trafią do graczy. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Sony zainwestuje około 31,1 miliarda japońskich jenów, czyli około 280 milionów dolarów w przygotowanie konsoli nowej generacji. Przy okazji japoński gigant ujawnił, że liczba użytkowników usługi PlayStation Now powiększa się o średnio 40 procent w skali roku i wynosi obecnie około 700 tysięcy osób.

Podsumowując, Sony zamierza jeszcze przez co najmniej rok sprzedawać PlayStation 4, a biorąc pod uwagę bazę powstających na nią tytułów, możemy się spodziewać, że ten okres się nieznacznie wydłuży.

Jak obstawiacie?

najnowsze