News

PlayStation 5 najwcześniej w kwietniu 2020 roku

LM, 26.04.2019 14:10 2

Japoński gigant zainwestuje niemal 280 milionów dolarów w przygotowanie konsoli.

Przed kilkoma godzinami informowaliśmy o nowinkach, które Sony ujawniło podczas niedawnego sprawozdania finansowego, gdzie dowiedzieliśmy się o wynikach sprzedaży konsol PlayStation 4 i poznaliśmy liczbę aktywnych subskrybentów usługi PlayStation Plus. Okazuje się jednak, że to nie koniec rewelacji, gdyż podczas spotkania włodarze Sony ujawnili również, że konsola nowej generacji – którą roboczo nazywamy PlayStation 5 – z całą pewnością nie trafi na rynek w bieżącym roku fiskalnym.

Oznacza to, że nowych urządzeń Sony możemy spodziewać się najwcześniej w kwietniu 2020 roku, co wcale nie świadczy o tym, że właśnie wtedy trafią do graczy. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Sony zainwestuje około 31,1 miliarda japońskich jenów, czyli około 280 milionów dolarów w przygotowanie konsoli nowej generacji. Przy okazji japoński gigant ujawnił, że liczba użytkowników usługi PlayStation Now powiększa się o średnio 40 procent w skali roku i wynosi obecnie około 700 tysięcy osób.

Podsumowując, Sony zamierza jeszcze przez co najmniej rok sprzedawać PlayStation 4, a biorąc pod uwagę bazę powstających na nią tytułów, możemy się spodziewać, że ten okres się nieznacznie wydłuży.

Jak obstawiacie?

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.