News

PlayStation 4 z niemal 100 milionami sprzedanych egzemplarzy

LM, 26.04.2019 11:59 0

Podczas najnowszego sprawozdania finansowego Sony powróciło z tematem konsoli nowej generacji.

Podczas najnowszego sprawozdania finansowego Sony poinformowało, że podczas zakończonego niedawno roku fiskalnego do użytkowników trafiło około 17,8 miliona konsol PlayStation 4. Tym samym od rynkowego debiutu urządzenia w 2013 roku we własny egzemplarz konsoli ósmej generacji japońskiego giganta zaopatrzyło się już niespełna 100 milionów graczy – a dokładnie 96,8 miliona, więc jest raczej pewnie, iż w kolejnych miesiącach Sony osiągnie kolejny kamień milowy w sprzedaży konsoli.

Co ważne, Sony po raz kolejny wróciło z tematem konsoli nowej generacji, informując o zwiększonych wydatkach w segmencie gamingu związanych ze wzmożonymi pracami nad nowym PlayStation. Oczywiście nie padła tutaj oficjalna nazwa nadchodzącego urządzenia, ale logiczne wydaje się, że te pojawi się na rynku jako PlayStation 5. Przypomnijmy, że pierwsze szczegóły sprzętu ujawniono w minionym tygodniu podczas rozmowy z serwisem Wired.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na czas przygotowania sprawozdania po sieciowy abonament PlayStation Plus sięgnęło 36,4 miliona graczyszczegóły najnowszej oferty znajdziecie pod tym adresem.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.