News

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Patryk Purczyński, 25.04.2019 19:58 0

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

- Nasza ogólna zasada jest taka, że zawsze pracujemy nad nowym sprzętem i zapowiadamy go kiedy jesteśmy w stanie go sprzedawać. Nie mamy w planach ogłaszania tego na tegorocznych czerwcowych targach E3 - takie stanowisko, jak donosi Bloomberg, przedstawił podczas spotkania z inwestorami prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa. Zdementował on tym samym plotki o możliwej prezentacji nowej wersji Switcha na największych amerykańskich targach branżowych.

Nie wykluczył on jednak tym samym zasadniczej wersji pogłoski - nieoficjalnie mówi się bowiem o tym, że tańszy Switch zawita do sklepów latem tego roku. Gdyby miało to okazać się prawdą, zapowiedź maszyny na E3 wydawałaby się idealnym wręcz rozwiązaniem. Być może Nintendo obierze inną strategię informacyjną. Mało prawdopodobne jest natomiast pojawienie się ulepszonej wersji konsoli. Doniesienia o rzekomych pracach nad nią podważyła niedawna publikacja Bloomberga.

Niezależnie od tego co dalej wydarzy się ze Switchem, platforma już teraz odniosła spektakularny sukces.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.