News

Sea of Thieves - gracze wciągają statek na wysoką górę z pomocą harpuna

Małgorzata Trzyna, 19.04.2019 16:07 0

Okręty zachowujące się niczym Spider-Man.

Już 30 kwietnia Sea of Thieves otrzyma rocznicową aktualizację, wraz z którą w grze pojawi się nowa kampania fabularna, dodatkowe aktywności typu łowienie ryb i gotowanie oraz nowy tryb PvP - Arena. W grze pojawią się też harpuny, stworzone z myślą o połączeniu własnego okrętu z innymi jednostkami pływającymi, wyciąganiu beczek z wody czy przyczepianiu się do skał i wysp, co ułatwi gwałtowne skręcanie. Jednak okazuje się, że harpun można było wykorzystać też w inny, kreatywny sposób, jak na załączonym wideo. Gracze, którzy testowali ten tytuł, zaczęli wspinać się statkiem po skałach. Zupełnie jak Spider-Man. Drugim zabawnym efektem było to, że łodzie wiosłowe mogły ciągnąć za sobą ogromne jednostki.

- Gracze przyczepiali harpun do skał - powiedziała Shelley Preston, starsza projektantka. - A później okazało się, że... niezbyt dobrze uwzględniliśmy wagę i fizykę zachowywania się statków. W ten sposób można było wspiąć się statkiem na skały, co nie było zamierzonym efektem.

- Natychmiast wyobraziłem sobie najwyższą górę na świecie... wygląda na to, że wszyscy gracze mający dostęp do wczesnej wersji wspięli się na górę galeonem, a potem stoczyli się z wyspy - dodał Stuart Milne, starszy inżynier. - Łodzie wiosłowe okazały się zaskakująco ciężkie w naszej grze. Pamiętam jeden bardzo zabawny moment, gdy łódka pociągnęła galeon w kierunku zachodzącego słońca. Obecnie już to naprawiliśmy.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.