News

Sea of Thieves - gracze wciągają statek na wysoką górę z pomocą harpuna

Małgorzata Trzyna, 19.04.2019 16:07 0

Okręty zachowujące się niczym Spider-Man.

Już 30 kwietnia Sea of Thieves otrzyma rocznicową aktualizację, wraz z którą w grze pojawi się nowa kampania fabularna, dodatkowe aktywności typu łowienie ryb i gotowanie oraz nowy tryb PvP - Arena. W grze pojawią się też harpuny, stworzone z myślą o połączeniu własnego okrętu z innymi jednostkami pływającymi, wyciąganiu beczek z wody czy przyczepianiu się do skał i wysp, co ułatwi gwałtowne skręcanie. Jednak okazuje się, że harpun można było wykorzystać też w inny, kreatywny sposób, jak na załączonym wideo. Gracze, którzy testowali ten tytuł, zaczęli wspinać się statkiem po skałach. Zupełnie jak Spider-Man. Drugim zabawnym efektem było to, że łodzie wiosłowe mogły ciągnąć za sobą ogromne jednostki.

- Gracze przyczepiali harpun do skał - powiedziała Shelley Preston, starsza projektantka. - A później okazało się, że... niezbyt dobrze uwzględniliśmy wagę i fizykę zachowywania się statków. W ten sposób można było wspiąć się statkiem na skały, co nie było zamierzonym efektem.

- Natychmiast wyobraziłem sobie najwyższą górę na świecie... wygląda na to, że wszyscy gracze mający dostęp do wczesnej wersji wspięli się na górę galeonem, a potem stoczyli się z wyspy - dodał Stuart Milne, starszy inżynier. - Łodzie wiosłowe okazały się zaskakująco ciężkie w naszej grze. Pamiętam jeden bardzo zabawny moment, gdy łódka pociągnęła galeon w kierunku zachodzącego słońca. Obecnie już to naprawiliśmy.

najnowsze