News

Cena PlayStation 5 nie będzie wygórowana? Mark Cerny przemówił

Patryk Purczyński, 17.04.2019 20:07 3

Ile będzie kosztowało PlayStation 5? To pytanie ciśnie się na usta wielu graczy po zapowiedzi konsoli. Mark Cerny ostrożnie komentuje tę kwestię.

Podczas ogłaszania pierwszych szczegółów na temat PlayStation 5 projektant konsoli Mark Cerny choćby słowem nie wspomniał na temat rzeczy, która konsumentów interesuje zapewne nie mniej niż wyposażenie i dane techniczne - ceny. Przedstawiciel Sony w rozmowie z Peterem Rubinem z Wired zdawkowo odniósł się jednak do tej intrygującej kwestii. Na pytanie o zakres cenowy, jakiego powinniśmy się spodziewać, odpowiedział:

"Wierzę, że będziemy w stanie wypuścić konsolę w sugerowanej cenie sklepowej, która stanie się atrakcyjna dla graczy w świetle zestawu zaawansowanych funkcji. To wszystko co mogę na ten temat powiedzieć". To oczywiście niczego nie przesądza, a dowolność interpretacji pozostaje spora. Nie wydaje się jednak, by podyktowanie przez Sony ceny wyższej niż w przypadku PS4 (sprzedawanej w okresie premierowym za 400 dolarów), było scenariuszem rodem z gatunku science-fiction.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.