News

Cena PlayStation 5 nie będzie wygórowana? Mark Cerny przemówił

Patryk Purczyński, 17.04.2019 20:07 3

Ile będzie kosztowało PlayStation 5? To pytanie ciśnie się na usta wielu graczy po zapowiedzi konsoli. Mark Cerny ostrożnie komentuje tę kwestię.

Podczas ogłaszania pierwszych szczegółów na temat PlayStation 5 projektant konsoli Mark Cerny choćby słowem nie wspomniał na temat rzeczy, która konsumentów interesuje zapewne nie mniej niż wyposażenie i dane techniczne - ceny. Przedstawiciel Sony w rozmowie z Peterem Rubinem z Wired zdawkowo odniósł się jednak do tej intrygującej kwestii. Na pytanie o zakres cenowy, jakiego powinniśmy się spodziewać, odpowiedział:

"Wierzę, że będziemy w stanie wypuścić konsolę w sugerowanej cenie sklepowej, która stanie się atrakcyjna dla graczy w świetle zestawu zaawansowanych funkcji. To wszystko co mogę na ten temat powiedzieć". To oczywiście niczego nie przesądza, a dowolność interpretacji pozostaje spora. Nie wydaje się jednak, by podyktowanie przez Sony ceny wyższej niż w przypadku PS4 (sprzedawanej w okresie premierowym za 400 dolarów), było scenariuszem rodem z gatunku science-fiction.

najnowsze