News

Assassin's Creed Unity może się przydać przy odbudowie Notre Dame

Małgorzata Trzyna, 17.04.2019 16:28 0

W wyniku pożaru spłonęła i zawaliła się iglica, ucierpiał także dach, lecz udało się ocalić strukturę budowli i zachodnią fasadę.

Zdjęcie: Geoffroy Van Der Hasselt, AFP/Getty Images

W poniedziałek, tuż przed godziną 19, w paryskiej katedrze Notre Dame wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęła i zawaliła się iglica. Ogień objął też dach nawy poprzecznej, później rozszerzył się na cały dach. Pożar udało się ugasić około północy. Ocalał krzyż, ołtarz główny i ołtarze znajdujące się w bocznych nawach. Katedra zostanie odbudowana. W przywróceniu katedrze dawnej świetności mogą pomóc trójwymiarowe modele.

Niewykluczone, że w pracach nad odbudową przyda się Assassin's Creed Unity, w którym bardzo dokładnie katedra została odwzorowana. Caroline Miousse, starsza projektantka poziomów, poświęciła na przygotowanie cyfrowej wersji tej budowli dwa lata. Współpracując z historykami i artystami przygotowującymi tekstury, dołożyła starań, by każda cegła była na swoim miejscu.

Wersja Notre Dame z gry różni się od swego historycznego odpowiednika. Przykładowo, iglice dodano po wydarzeniach z gry. Nie można było też wykorzystać chronionych prawem autorskim dzieł znajdujących się na ścianach katedry. W grze dodano też elementy ułatwiające graczom poruszanie się.

katedra Notre Dame w Assassin s Creed Unity

W odtworzeniu może też pomóc dokładny model katedry stworzony z pomocą laserowego skanowania przez historyka, Andrew Tallona. Jak podkreśla Tallon w rozmowie z National Geographic, jeśli poprawnie wszystko zeskanować, można uzyskać dokładność do 5 milimetrów.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.