News

Zapowiedziano ENCODYA – przygodówkę point-and-click osadzoną w mrocznym, cyberpunkowym świecie

LM, 16.04.2019 09:21 0

Produkcja bazuje na filmie animowanym Robot Will Protect You wyprodukowanym przez to samo studio.

Niezależna wytwórnia filmów animowanych Chaosmonger Studio postanowiła powalczyć o własne miejsce na mapie game developmentu. Studio zapowiedziało właśnie swój debiutancki projekt – ENCODYA, czyli cyberpunkową przygodówkę typu point-and-click osadzoną w mrocznym, dystopijnym świecie. Ta ma łączyć klimat pokroju Łowcy Androidów z poczuciem humoru w stylu Monkey Island i zadebiutować przed końcem 2020 roku.

Warto zaznaczyć, że zarówno pod kątem realiów, jak i głównych bohaterów przygodówki tytuł odwołuje się do jednego z filmów animowanych wyprodukowanych przez Chaosmonger Studio – Robot Will Protect You. W toku rozgrywki wcielimy się w Tinę, 9-letnią sierotę, która żyje z robotem o SAM-53, Nieporadny android ma jedno podstawowe zadanie – bronić naszej protagonistki za wszelką cenę. Podczas zabawy Tina dowiaduje się o misji, jaką powierzył jej zmarły ojciec i wyrusza w podróż, która ma na celu ratowanie znanego jej świata.

Przy okazji zapowiedzi twórcy podzielili się zapisem rozgrywki z wczesnej wersji gry, aczkolwiek zaprezentowana wersja wciąż pozbawiona jest wielu podstawowych elementów i okrojona z wypowiedzi głosowych. Ostatecznie na przełomie maja i czerwca Chaosmonger Studio zamierza wypuścić grywalne demo tytułu, a samo ENCODYA, jak wcześniej wspomniałem, ukaże się w drugiej połowie 2020 roku.

najnowsze