Felieton

Darmowe Forza Street zadebiutowało na PC

LM, 16 kwietnia 2019 07:59 0

Spin-off wyścigowej serii Microsoftu jeszcze w tym roku ukaże się na urządzeniach mobilnych z iOS oraz Android.

Nie dalej jak na początku marca informowaliśmy Was o pogłoskach związanych z nową, mobilną odsłoną serii gier wyścigowych Forza – Street. Chociaż Microsoft nie odniósł się wtedy oficjalnie do pojawiających się plotek, to postanowił bez większych zapowiedzi wydać tytuł na komputerach osobistych z systemem Windows 10. Gra dostępna jest w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami za pośrednictwem Microsoft Store. Warto zaznaczyć, że tytuł skierowany jest do pojedynczego gracza, a jeszcze w tym roku zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android.

Forza Street charakteryzuje się znacznie uproszczoną mechaniką w porównaniu do takich serii jak Motorsport czy Horizon. Rozgrywka koncentruje się na wykonywaniu określonych akcji w wąskim okienku czasowym, a wyczucie odpowiedniego momentu ma zadecydować o naszym sukcesie. Microsoft obiecuje zarówno krótkie, jak i rozbudowane trasy, które możemy ogrywać bez ograniczeń w dowolnym miejscu (po premierze mobilnych wydań) oraz szeroką gamę aut, które odblokujemy i ulepszymy.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi w sklepie giganta z Redmond tytuł wymaga jedynie 64-bitowego systemu Windows 10, karty grafiki zgodnej z DirectX 11 oraz 4 GB pamięci RAM. Microsoft nie ujawnił, kiedy dokładnie zadebiutują mobilne wersje Forza Street.

True Detective Pikachu - obejrzyj parodię trailera filmu!
Cmon pracuje nad grą planszową Bloodborne
Greedfall - garść informacji o nowym RPG twórców Technomancera
Ferret Scoundrels - gra o fretkach-piratach do wypróbowania za darmo
najnowsze