News

Zobacz grafiki ze skasowanego remastera pierwszych odsłon Mortal Kombat

LM, 13.04.2019 17:13 0

Warner Bros. wyrzuciło do kosza oba projekty mające na celu odtworzenie pierwszych trzech odsłon cyklu bijatyk.

Danny Huynh – artysta odpowiedzialny za interfejs i szkice koncepcyjne w studiu Blind Squirrel Games – opublikował w sieci grafiki prezentujące skasowany przez firmę Warner Bros. Interactive Entertainment remaster trzech pierwszych odsłon cyklu bijatyk Mortal Kombat – Kollection Online – nad którym pracowała wspomniana ekipa. Obok tego dowiedzieliśmy się, że nowa, połączona w kolekcję wersja bijatyk, miała zaoferować zupełnie nowy tryb – Krypt – aczkolwiek Huynh nie ujawnił, czym miała charakteryzować się rozgrywka w przywołanym module.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2017 roku Mortal Kombat HD Remix czy Mortal Kombat Returns otrzymała od firmy Warner Bros. Interactive Entertainment zielone światło na opracowanie odnowionej wersji trzech pierwszych odsłon gry Mortal Kombat – Trilogy Remaster i chociaż ekipa rozpoczęła już prace, to w połowie stycznia 2018 została poinformowana, że projekt został skasowany. Warner Bros. tłumaczyło wtedy, że nie może powierzyć tak ważnej marki na ręce studia, które nie ma na koncie żadnej wydanej gry.

Ostatecznie produkcją wspomnianego Mortal Kombat Kollection Online zajęło się studio Blind Squirrel Games, ale jak dowiedzieliśmy się przed końcem minionego roku, także ten projekt ostatecznie wylądował w koszu, chociaż nie znamy jeszcze stojących za tym przesłanek. Jednocześnie nie wiemy, czy wydawca definitywnie wycofał się z planów związanych z wydaniem pierwszych odsłon Mortal Kombat w nowej odsłonie, czy też postanowił zrestartować projekt we współpracy z inną grupą deweloperów.

Warto zaznaczyć, że w sieci wciąż dostępna jest pierwotna wersja odnowionego Mortal Kombat, nad którą pracowała grupa Mortal Kombat Returns, a możecie pobrać ją pod tym adresem.

najnowsze