Wrocławskie studio The Dust przeniesie Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary na PC i konsole

LM
2019/03/25 13:21
1
0

Piekara będzie brał czynny udział w pracach nad grami bazującymi na swojej prozie.

Wchodzące w skład grupy Me & My Friends wrocławskie studio deweloperskie The Dust ogłosiło, że nabyło prawa do gier bazujących na Cyklu Inkwizytorskim polskiego pisarza Jacka Piekary. Stosowną umowę zawarto dzisiaj po wielomiesięcznych negocjacjach i warto podkreślić, że jednym z jej punktów jest czynny udział Piekary w procesie deweloperskim gier odwołujących się do przygód Mordimera Madderdina.

Wrocławskie studio The Dust przeniesie Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary na PC i konsole

W planach jest kilka gier dedykowanych przede wszystkim komputerom osobistym i konsolom, ale powstanie też produkcja skierowana do miłośników mobilnego grania. Szczegółów pierwszego z projektów jeszcze nie znamy, ale te zostaną ujawnione podczas specjalnej konferencji prasowej w Warszawie, którą zaplanowano na początek czerwca. Obecnie The Dust kompletuje główny trzon zespołu, by wkrótce rozbudować go o „doświadczonych programistów i grafików 3D”.

GramTV przedstawia:

W świecie, w którym "ludzie widzieli już wszystko" chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło! - mówił przy okazji rzeczonych doniesień pisarz i wieloletni redaktor pism taktujących o grach wideo Jacek Piekara. Cykl Inkwizytorski obejmuje na ten moment 12 tomów, ale w planach są także kolejne.

Miejmy nadzieję, że zawarta dzisiaj umowa będzie początkiem świetnej współpracy, której bliżej będzie do relacji na linii 4A Games – Dmitrij Głuchowski, a nie CD Projekt RED – Andrzej Sapkowski, by dostarczyć nam wiele produkcji, które jeszcze wzmocnią pozycję polskiej fantastyki i gier wideo za granicą.

Komentarze
1
Fang
Gramowicz
17/04/2019 18:55

Ciekawe czy bierze kasę z góry czy procent :D