Felieton

Nadchodzi Lord of the Rings – Gollum! Przygodowa gra akcji od Daedalic Entertainment

LM, 25 marca 2019 17:00 0

Tytuł zadebiutuje w 2021 roku na PC i konsolach.

Być może wiecie, że dzisiaj, 25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena i właśnie dzisiaj, zupełnie przypadkowo mamy okazję przybliżyć Wam kolejny projekt niemieckiego Daedalic Entertainment. Okazuje się, że obok RTS-a A Year of Rain, o którym wspominaliśmy kilka dni temu, zlokalizowane w Hamburgu studio pracuje nad kolejną produkcją w konwencji fantasy - przygodową grą akcji Lord of the Rings – Gollum.

Tytuł powstaje na bazie prozy Johna Ronalda Reuela Tolkiena z wykorzystaniem silnika graficznego Unreal Engine 4 od firmy Epic Games. Premierę Lord of the Rings – Gollum zaplanowano na bliżej nieokreślony punkt 2021 roku. Na razie nie poznaliśmy jeszcze zbyt wielu szczegółów, wiemy, że protagonistą gry będzie tytułowy Gollum, a twórcy postarają się jak najwierniej oddać klimat książkowego Środziemia, chociaż niewykluczone, że wybrane elementy będą odwoływać się do kinowych obrazów w reżyserii Petera Jacksona.

Lord of the Rings – Gollum zmierza na wszystkie najważniejsze platformy sprzętowe i będzie przetłumaczony na wiele języków, zapewne także na polski, aczkolwiek nie doprecyzowano, czy mowa o kinowej, czy pełnej lokalizacji.

Ogromne zainteresowanie planszowym Bloodborne'em
Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3
Nowy trailer Rage 2 prezentuje najważniejsze aspekty gry
Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.