News

Rozpoczęto prace nad Kenshi 2

Małgorzata Trzyna, 21.03.2019 17:50 0

W Kenshi 2 przeniesiemy się o 1000 lat wstecz w porównaniu z wydarzeniami z "jedynki" - do czasów Starego Imperium.

Kenshi to bardzo wymagający, ale też satysfakcjonujący, sandboksowy RPG, w którym początki są bardzo trudne - nie jesteśmy silniejsi niż inni, a cały świat jest piekielnie niebezpieczny, pełen fanatyków, kanibali, łowców niewolników i innych, niekoniecznie przyjaźnie nastawionych frakcji. Niemniej ciężką pracą możemy wiele osiągnąć. Gra jest bardzo dobra, choć zdecydowanie nie dla wszystkich - więcej dowiecie się z naszej recenzji. Jeśli Kenshi przypadło wam do gustu, mamy dobrą wiadomość: Lo-Fi Games ogłosiło rozpoczęcie prac nad Kenshi 2.

- Pierwotnie zakładaliśmy, że nie będziemy ogłaszać nowego projektu, byśmy mogli pracować nad nim bez presji odbiorców, dopiero później przygotujemy ważną zapowiedź, gdy będziemy mieli co pokazać. Jednakże wygląda na to, że wiele osób jest zdezorientowanych albo złych, że nie zajmujemy się dalej Kenshi albo że zostawiliśmy za sobą ten świat, dlatego też ogłoszę wcześniej, czym się zajmujemy, by uspokoić nieco fanów. Zaczynamy prace nad Kenshi 2!

W ogłoszeniu podano dalsze szczegóły: w Kenshi 2 przeniesiemy się o 1000 lat wstecz w porównaniu z częścią 1, do czasów Starego Imperium, poznamy historię świata gry. Tytuł ten będzie opierał się na tym samym kodzie bazowym i silniku. Silnik zostanie ulepszony do najnowszej wersji Ogre, co powinno drastycznie pomóc w rozwiązaniu problemów z wydajnością. Ekipa zdecydowała się pozostać przy tym samym silniku, gdyż przesiadka na coś innego spowodowałaby, że kolejna odsłona powstawałaby "przez milion lat" (nad częścią pierwszą Lo-Fi Games pracowało przez 12 lat). Twórcy nie będą skupiać się na grafice, lecz na gameplayu. Dzięki temu Kenshi 2 zostanie dużo szybciej wydane. Ekipa planuje także przygotować darmową aktualizację Kenshi 1, ulepszając silnik. Inne usprawnienia, jakie pojawią się w Kenshi 2, mogą także znaleźć się w Kenshi 1 jako darmowe aktualizacje.

najnowsze