News

Rockstar Games ujawniło najbliższe plany na rozwój Red Dead Online

LM, 20.03.2019 13:16 0

Spore zmiany w systemie PvP, nowe tryby zabawy i dalsze wypełnianie świata gry ciekawą zawartością.

Studio Rockstar Games podzieliło się na swojej oficjalnej stronie internetowej planami na najbliższy rozwój modułu sieciowego Red Dead Online w grze Red Dead Redemption II na PlayStation 4 i Xboksie One. Okazuje się, że twórcy przyjrzeli się dotychczasowemu działaniu mechanik PvP i zdecydowali się wprowadzić kilka istotnych zmian. Jednocześnie zapowiedziano nowe tryby zabawy i ciekawe wydarzenia, które zatrzymają nas na dłużej na Dzikim Zachodzie. Wszystkie nowinki trafią do gry jeszcze tej wiosny.

Zgodnie z zapowiedziami Rockstara wprowadzony w lutym system wrogości nie działa zgodnie z pierwotnymi założeniami – w nadchodzących aktualizacjach zaatakowani gracze, którzy odpowiedzą ogniem, nie będą już oznaczani na mapie. Jednocześnie nie będą generować na sobie nagród, a wszystko to zostanie rozszerzone także na tych graczy, którzy rzucą się w pogoń za tym, który oznaczony został jako wrogi. Obok tego wskaźnik wrogości nie będzie generowany poprzez udział w specjalnych trybach PvP czy zadaniach ze świata gry.

Poza tym Rockstar zamierza pochylić się nad graczami, którzy wchodzą do Red Dead Online z zamiarem swobodnej eksploracji czy oddawania się wielu neutralnym aktywnościom. Dla nich zostanie udostępniony tryb defensywny, podczas którego nie będą łapani na lasso przez innych graczy, a trafieni pociskiem nie otrzymają obrażeń krytycznych. W przypadku wymuszonej konfrontacji będą mogli obronić się przed napastnikiem lub pozostać w postawie defensywnej.

Dodatkowo twórcy planują udostępnienie kolejnych misji A Land of Opportunities i Free Roam oraz dynamiczne wydarzenia. Na dokładkę otrzymamy m.in. ulepszony kreator bohatera, zmiany w dziennych wyzwaniach i LeMat Revolver znany fanom poprzedniej odsłony cyklu Red Dead.

Red Dead Redemption II zadebiutowało w październiku minionego roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

najnowsze