Felieton

Symulator okrętu podwodnego UBOAT już niebawem we Wczesnym Dostępie Steam

LM, 11 marca 2019 10:49 0

Zobacz najnowsze fragmenty rozgrywki z gry polskiego studia Deep Water.

Jeśli zastanawialiście się, jak mają się prace nad zapowiedzianym jeszcze w 2016 roku symulatorem załogi okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej – UBOAT – to PlayWay uraczyło nas garścią szczegółów i nowym zapisem rozgrywki z produkcji studia Deep Water Studio.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez wydawcę jeszcze w pierwszym kwartale tego roku tytuł zadebiutuje w katalogu usługi Steam Early Access na PC. Nie wiemy, jak długo po premierze we Wczesnym Dostępie twórcy zamierzają dopracowywać grę, ale warto mieć na uwadze, że obok wersji dedykowanej pecetom UBOAT doczeka się też portu na konsole Nintendo Switch.

Jednocześnie w sieci pojawił się załączony poniżej materiał wideo, który doskonale oddaje bieżący stan projektu. Twórcy zarysowali na nim najważniejsze aspekty rozgrywki w UBOAT, a także zaprezentowali przykładową misję zakończoną konfrontacją za wrogimi siłami. Całość powoli nabiera kształtów, aczkolwiek nie da się ukryć, że przed deweloperami z Deep Water Studio wciąż masa pracy.

UBOAT to symulator okrętu podwodnego łączący elementy typowe dla gier fabularnych z zarządzaniem. Całość rozgrywa się w otwartym, sandboksowym świecie, po którym poruszamy się swobodnie, dobierając kolejne cele. W toku rozgrywki nie tylko aktywnie uczestniczymy w życiu załogi naszej jednostki, ale musimy też zarządzać podwładnymi i dbać zarówno o militarne, jak i logistyczne aspekty okrętu. Tytuł jest debiutanckim projektem polskiego studia Deep Water.

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3
Uczestnicy Games Clash Entertainment powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.