News

Blizzard Entertainment zwolniło ponad 200 osób

LM, 10.03.2019 14:35 0

Pokłosie restrukturyzacji w holdingu Activision Blizzard.

Jeszcze w lutym dowiedzieliśmy się, że pomimo rekordowych dochodów w minionym roku kalendarzowym holding Activision Blizzard zamierza przeprowadzić restrukturyzację w swoich komórkach, w efekcie pozbawiając pracy około 800 osób. Teraz wiemy, które działy Blizzard Entertainment padły ofiarą wspomnianych cięć kadrowych. Okazuje się, że w samym Blizzardzie pracę straciło dokładnie 209 osób, coe zdaniem firmy było wynikiem potrzeb biznesowych, nadmiaru zbędnych etatów i niewystarczających kwalifikacji.

Z ujawnionych informacji wynika, że najbardziej oberwało IT, z którym pożegnało się 41 osób. Kolejno po 29 osób zwolniono z działów marketingowego i Live Experiences. Obok tego zredukowano też etaty w działach Mobile, Global Insight, Battle.net, obsłudze klienta czy wydawnictwie. Ostatecznie zwolnienia dotyczyły nie tylko amerykańskich oddziałów firmy, ale też tych w Meksyku, Irlandii czy Francji.

Pracownicy, którzy zachowali dotychczasowe posady, mają skoncentrować się na rozwoju sportu elektronicznego, platformy Battle.net i najważniejszych marek Activision Blizzard – m.in. Call of Duty, Diablo, Warcraft czy Overwatch.

najnowsze