Zapowiedziano Warsaw - inspirowaną Darkest Dungeon grę o Powstaniu Warszawskim

LM
2019/02/27 10:24

Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Odpowiedzialne za wydane w 2017 roku RPG Regalia: Of Men and Monarchs polskie studio Pixelated Milk wprowadziło nas w szczegóły swojego najnowszego projektu. Okazuje się, że tym razem deweloperzy postanowili zmierzyć się ze stosunkowo trudnym i wciąż słabo nakreślonym poza granicami naszego kraju tematem Powstania Warszawskiego. Te przybliżą światu w inspirowanej grą Darkest Dungeon produkcji zatytułowanej Warsaw, która jeszcze w tym roku zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

W toku rozgrywki przejmiemy kontrolę nad grupą powstańców, by pokierować zarówno przebiegiem powstania, jak i walk o poszczególne pozycje. Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji szereg unikalnych bohaterów o specjalnych zdolnościach i bogatym tle fabularnym, ale to nie wszystko – każdy z powstańców będzie blisko związany z pozostałymi członkami oddziałów, a jego śmierć będzie miała bardzo duży wpływ na morale i ostatecznie skuteczność podejmowanych działań. Każda z dzielnic miasta zaoferuje nam dostęp do określonych surowców strategicznych, co będzie głównym czynnikiem determinującym nasze działania taktyczne na mapie stolicy.

GramTV przedstawia:

Warto podkreślić, że nie uświadczymy tu alternatywnej wersji historii, w której powstańcy doprowadzą swój zryw do szczęśliwego zakończenia. Studio Pixelated Milk chce przede wszystkim pokazać heroizm mieszkańców Warszawy, którzy często nawet bez większego przeszkolenia ruszali na szańce kierowani jedynie przywiązaniem do ojczystej ziemi i lojalnością wobec towarzyszy broni.

Poniżej znajdziecie towarzyszący ujawnieniu gry Warsaw zwiastun, a pierwsza grywalna wersja tytułu zostanie zaprezentowana podczas konwentu PAX East w Bostonie, który odbędzie się w dniach 28-31 marca.

Komentarze
1
fenr1r
Gramowicz
27/02/2019 17:11

Trochę bezczelnie ten klon wygląda. Druga sprawa, tak jakby bez sensu w to grać, skoro z góry wiadomo, że się przegra.

 

"wciąż słabo nakreślonym poza granicami naszego kraju tematem Powstania Warszawskiego"

I tak pozostanie, bo mało kogo zagranicą ten temat interesuje.