News

Darkest Dungeon II zapowiedziane!

LM, 19.02.2019 23:40 1

Mamy zwiastun i pierwsze konkrety.

Ekipa z kanadyjskiego Red Hook Studios oficjalnie zapowiedziała kontynuację wydanej w 2016 roku gry Darkest Dungeon. Wprawdzie deweloperzy nie skorzystali ze swoich oficjalnych kanałów, by ujawnić pierwsze konkrety Darkest Dungeon II, ale zdradzili nieco szczegółów w rozmowie z redakcją serwisu PC Gamer.

Wygląda na to, że w odróżnieniu od pierwszej odsłony Darkest Dungeon II przeniesie nas na bliżej nieokreślony masyw górski, gdzie nasi bohaterowie będą świadkami nadciągającej apokalipsy. Grafika promocyjna ujawnia, że w grze pojawią się herosi znani z pierwowzoru, ale z pewnością dołączą do nich nowe postacie. Twórcy zamierzają utrzymać ponurą atmosferę swojej gry, ale wprowadzą przy tym nieco istotnych zmian w mechanice starć i prezentacji poszczególnych ataków.

Obok tego dowiedzieliśmy się, że chociaż sukces pierwszego Darkest Dungeon był wynikiem wysiłków zaledwie kilku osób, to ekipa zajmująca się sequelem liczy już 14 członków, a w następnych miesiącach ma zostać rozbudowana o kilka kolejnych osób. Co ważne, deweloperzy zamierzają zaangażować w procesie deweloperskim Darkest Dungeon II osoby odpowiadające za udźwiękowienie czy ścieżkę dźwiękową pierwszej odsłony cyklu, a w roli narratora wystąpi ponownie Wayne June.

Gra wzorem poprzedniczki trafi na rynek poprzez usługę Wczesnego Dostępu na PC, ale nie ujawniono jeszcze, kiedy możemy się jej spodziewać. Twórcy nie potwierdzili też planów konsolowego wydania, ale biorąc pod uwagę popularność Darkest Dungeon, wydaje się, że powstanie odpowiednich portów jest raczej przesądzone.

najnowsze