Zobacz fragment Silent Hill 2 odtworzony na silniku graficznym Unreal Engine 4

LM
2019/02/18 17:01

Autor postanowił zaprezentować rozgrywkę z perspektywy pierwszoosobowej.

Użytkownik serwisu YouTube znany jako unknownexe96 postanowił podzielić się z nami nowym spojrzeniem na wydaną oryginalnie w 2001 roku gry Silent Hill 2. Na załączonym do wiadomości materiale możecie rzucić okiem na niewielki fragment gry odtworzony na silniku Unreal Engine 4, który dodatkowo możemy obserwować z perspektywy głównego bohatera – Jamesa Sunderlanda.

Zobacz fragment Silent Hill 2 odtworzony na silniku graficznym Unreal Engine 4

Całość wygląda niezwykle interesująco, aczkolwiek próżno oczekiwać, że pojedynczy deweloper podejmie się przygotowania kompletnego remake’u gry, tym bardziej że ten z pewnością zostałby ostatecznie zablokowany przez Konami. Pozostaje mieć nadzieję, ze unknownexe96 wyda, chociaż wycinek grywanej wersji remake’u, a temu uda się ustrzec przed rychłym uśmierceniem przez właściciela marki. Tymczasem dajcie znać, co o tym sądzicie.

GramTV przedstawia:

Silent Hill 2 zadebiutowało w 2001 roku na konsolach PlayStation 2, a dwa lata później trafiło także na PC. Tytuł jest przygodówką z elementami survival horroru, którego akcję obserwujemy z trzeciej osoby.

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
19/02/2019 06:25

Mnie ten filmik nie przekonał. Zresztą nie oszukujmy się, że z tego projektu powstanie coś grywalnego, bo nie po to jest on robiony. To jest kolejny projekt do portfolio i tyle.

sebba99
Gramowicz
18/02/2019 23:27

Niestety - słabe, autor chyba nie do końca kojarzy na czym ma polegać port na lepszy silnik, bo dorzucenie efektu bloom bez uzupełnienia scenografii o dodatkowe obiekty, detale i tekstiury to raczej zawracanie tyłka niż coś godnego uwagi .. rozumiem tęsknotę za kolejnym SH, ja też tęsknię, ale nie pozwolę się karmić każdym dostępnym chłamem z uniwersum SH...