News

Hollow Knight: Silksong, czyli sequel Hollow Knight zmierza na PC i Switcha!

Małgorzata Trzyna, 14.02.2019 14:14 1

Team Cherry pracowało w tajemnicy nad nową odsłoną przez ponad rok.

Team Cherry przygotowało świetną niespodziankę dla fanów Hollow Knight: zespół zapowiedział sequel gry - Hollow Knight: Silksong na PC (Windows), Linux, Mac i Nintendo Switch (być może trafi na więcej platform). Ekipa zaprezentowała także nowy trailer, z księżniczką Hornet walczącą z pomniejszymi przeciwnikami i bossami:

Niemal od początku twórcy planowali przygody Hornet w zupełnie nowym świecie. Projekt szybko zaczął się rozrastać, stał się zbyt duży i zbyt unikatowy, by wydać go jako DLC. W grze przemierzymy nowe królestwo, pełne jedwabiu i pieśni. Schwytana księżniczka trafia do nieznanego miejsca, gdzie musi walczyć z wrogami i odkrywać tajemnice.

Twórcy obiecują szokujące zadania, nowe moce i możliwości w walce, 150 nowych przeciwników i bossów, system wytwarzania broni, pułapek i mechanizmów, oraz zróżnicowane lokacje - koralowe lasy, omszałe groty, pozłacane miasta i mgliste wrzosowiska. Jeśli uda się ukończyć grę, odblokujemy tryb Silk Soul, będący jeszcze większym wyzwaniem. Zabawie będzie towarzyszyć muzyka orkiestrowa, kompozytorem ponownie jest Christopher Larkin.

Osoby, które dorzuciły się do zbiórki na Hollow Knight na Kickstarterze, otrzymają Silksong za darmo. Team Cherry chce w ten sposób wyrazić wdzięczność, gdyż to właśnie dzięki nim mogło stworzyć pierwszą część i dotrzeć z nią do 2,8 miliona osób.

najnowsze