Felieton

FIFA 20 oficjalnie ogłoszona - twórcy planują znaczące innowacje

Małgorzata Trzyna, 08 lutego 2019 18:43 2

Być może w grze zostanie dodana funkcja cross-play.

FIFA 19

Przedstawiciele EA podczas niedawnego spotkania z inwestorami ogłosili największą niespodziankę tego roku - FIFA 20, w której mają pojawić się znaczące innowacje, w tym nowe sposoby gry. Poprzednie odsłony z serii również były ulepszane na różne sposoby w porównaniu z poprzedniczkami, acz można mówić raczej o ewolucji niż o rewolucyjnych zmianach. Nie podano dokładnej daty premiery FIFA 20, lecz prawdopodobna wydaje się końcówka września 2019. Zapewne abonenci Origin Access i EA Access będą mogli wypróbować grę z tygodniowym wyprzedzeniem, a dwa tygodnie wcześniej zostanie udostępnione demo. Dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, zdradził również, że być może w grze pojawi się możliwość rozgrywki międzyplatformowej.

- Uważamy, że funkcje rozgrywki międzyplatformowej oraz możliwość przenoszenia postępów między platformami będą ważną częścią naszej przyszłości. Możecie spodziewać się większej aktywności z naszej strony w tej dziedzinie. Z posiadanych przez nas danych wynika, że funkcja cross-play nie jest szczególnie często wykorzystywana, niemniej w każdej społeczności graczy możliwość korzystania z takiej opcji jest czymś pozytywnym, nawet jeśli ma to znaczenie tylko dla niewielkiej liczby osób. Z pewnością przyjrzymy się funkcji cross-play w Apex Legends, a później w innych grach w naszym portfolio. Mamy na myśli gry, wokół których skupiają się ogromne społeczności, jak np. FIFA.

Na dalsze szczegóły dotyczące gry FIFA 20 trzeba poczekać.

Star Wars Jedi: Fallen Order "nie będzie krótką grą"
BioWare opóźnia prace nad nowymi funkcjami w Anthem. Najpierw eliminacja błędów
Apex Legends traci popularność – Fortnite wraca do łask i raczej nie planuje rozstawać się z koroną
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z reprezentantami Narodowej Drużyny Esportu w FIFA
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.