News

Niemieccy dystrybutorzy dwoją się i troją, by opróżnić magazyny z Fallouta 76

LM, 04.02.2019 10:59 9

Gra dostępna jest na rynku od niespełna 3 miesięcy.

Nie da się ukryć, że najnowsza poboczna odsłona serii postapokaliptycznych gier RPG – Fallout 76/ – nie tylko nie przyniosła sukcesu komercyjnego, ale okazała się niemal totalną katastrofą wizerunkową dla odpowiedzialnej za nią firmy Bethesda. Ogrom marketingowej porażki doskonale odzwierciedlają rozmaite promocje, na które zdecydowali się dystrybutorzy zza naszej zachodniej granicy, by jak najszybciej pozbyć się fizycznych kopii gry Fallout 76 z magazynów.

Sieć sklepów GameStop uruchomiła ofertę, dzięki której gracze mogą nabyć upragnioną kopię gry Fallout 76, jeśli zdecydują się na zakup używanego kontrolera do wybranej konsoli ósmej generacji – PlayStation 4 lub Xboksa One. Oczywiście w pakiecie otrzymujemy zupełnie nową kopię gry. Inna ciekawa oferta pochodzi z sieci sklepów Saturn – tam do każdego pakietu konsoli Xbox One X z grą Fallout 76 otrzymujemy w prezencie kolejny egzemplarz gry Fallout 76. Do tego możemy dorzucić liczne czasowe promocje na samą grę, które zredukowały jej cenę o ponad 50%.

Cóż, trudno oczekiwać, że właśnie w taki sposób Bethesda wyobrażała sobie sprzedaż gry należącej do wysokobudżetowej marki w ciągu niespełna 3 miesięcy od oficjalnej premiery. Wygląda na to, że gracze zagłosowali portfelami, bojkotując tytuł, który nie tylko nie spełniał wielu oczekiwań w zakresie mechanik rozgrywki czy technikaliów (o czym możecie przeczytać w naszej recenzji), ale też doczekał się złej sławy przez liczne kontrowersje wynikające z zagrywek marketingowych Bethesdy.

Fallout 76 zadebiutował 14 listopada 2018 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

najnowsze