News

Kholat dostępne za darmo na Steam - w 60. rocznicę tragedii na Przełęczy Diatłowa

Małgorzata Trzyna, 01.02.2019 17:47 3

Kholat bazuje na prawdziwych wydarzeniach - tragedii na Przełęczy Diatłowa, w której w niewyjaśnionych okolicznościach zginęło dziewięciu turystów.

1 lutego 1959 roku wydarzyła się tragedia na Przełęczy Diatłowa. Dziewięcioro rosyjskich studentów, którzy wyruszyli na wyprawę w północną część gór Ural, zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach - przyczyną ich śmierci była "potężna, nieznana siła". Gdy ich znaleziono, ich ciała były rozrzucone po zboczu góry Chołatczachl.

Kholat bazuje właśnie na tych wydarzeniach. Jest to gra eksploracyjna z elementami horroru. Gracze starają się przetrwać i próbują dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło. Gra jest dostępna w pełnej, polskiej wersji językowej. Jako narratorzy występują Andrzej Chyra, Mirosław Zbrojewicz, Miłogost Reczek i Justyna Wasilewska, zaś w wersji angielskiej można usłyszeć m.in. Seana Beana (gwiazdę Władcy Pierścieni czy Gry o Tron).

Z okazji 60. rocznicy tragedii, IMGN.pro postanowiło udostępnić za darmo Kholat na Steam na kilka dni - do 4 lutego. Wystarczy dodać grę do swej biblioteki, a zachowamy ją na zawsze.

najnowsze