News

StarCraft 2 – już jutro prezentacja możliwości AI Blizzarda i DeepMind

LM, 23.01.2019 10:08 2

Projekt wystartował w 2016 roku.

Blizzard ogłosił, że już jutro na oficjalnym kanale serii StarCraft w serwisie Twitch.tv odbędzie się specjalny stream, podczas którego zostaną zaprezentowane kolejne nowinki związane z postępami w pracy nad modułem AI do StarCrafta II.

Przypomnijmy, że jeszcze podczas ubiegłorocznego BlizzConu Blizzard przyznał jedynie, że opracowany z udziałem instytutu DeepMind moduł zrozumiał jedynie podstawowe mechaniki rozgrywki RTS-a. Co ciekawe, moduł wykorzystał zdobytą wiedzę w realizowaniu dosyć nietypowej taktyki – AI zalewało oponenta armią robotników, co pozwoliło osiągnąć wynik 50% wygranych przeciwko standardowym botom w SC2 na poziomie Insane. Biorąc pod uwagę, że AI uczy się bardzo szybko, to niewykluczone, że niedługo (a może nawet jutro) będziemy mogli zobaczyć starcie AI z profesjonalnym graczem.

W projekt zaawansowanego AI do StarCrafta 2 zaangażowane jest zarówno studio Blizzard Entertainment, jak i instytut DeepMind firmy Google. Inicjatywę podjęto w 2016 roku, ale dalej nie wiemy, kiedy projekt osiągnie wyznaczone przez twórców cele.

najnowsze