Felieton

Fortnite ze sporym problemem

Katarzyna Dąbkowska, 23 stycznia 2019 20:29 0

Epic Games pracuje już nad rozwiązaniem.

Fortnite to produkcja, która przyciąga do siebie miliony użytkowników dziennie. Tytuł ten cieszy się niesamowitą popularnością, dlatego Epic Games musi się bardzo starać, by wszystko działało poprawnie. Jak się okazuje, tak nie jest. Gra ukrywa pewien problem, który w wielu przypadkach decyduje o wygranej przeciwnika.

Gracze już od jakiegoś czasu zaczęli donosić, że podczas rozgrywki w 30 klatkach na sekundę gracze zdają mniej obrażeń niż ci, którzy grają w wersję działającą w 60 klatkach na sekundę. Digital Fundry postanowiło przeprowadzić testy. Wynika z nich, że różnica wynosi około 5,24% przy pierwszym podejściu i 6,45% na korzyść tych korzystających z wersji działającej w 60 fps. Testy dotyczyły wersji na PC przy blokadzie na 30 fps oraz wersji na konsolę Nintendo Switch. Epic Games już wie o problemie i potwierdziło, że szuka na to rozwiązania.

Jeśli Valve zmieni swoje stanowisko w sprawie udziału w zyskach i formie cyfrowej dystrybucji, to Epic Store porzuci politykę czasowej ekskluzywności
Apex Legends traci popularność – Fortnite wraca do łask i raczej nie planuje rozstawać się z koroną
Avengers wracają do Fortnite w specjalnym wydarzeniu
Kolejny kraj banuje PUBG
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.