News

Star Wars - scenarzysta Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie ostro o działaniach EA

Katarzyna Dąbkowska, 20.01.2019 13:09 1

Gary Whitta podsumował to w kilku brutalnych zdaniach.

Star Wars to potężna marka, która zasłynęła na świecie przede wszystkim fenomenalnymi filmami, ale nie tylko. Electronic Arts dla przykładu, podpisało długotrwałą umowę z firma Disney w celu stworzenia kilku ciekawych projektów w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jak się okazało, ostatni projekt został anulowany. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się scenarzysta filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Gary Whitta. W rozmowie z Kinda Funny Games powiedział:

Umowa została podpisana w 2013 roku i była to umowa 10-letnia. W tej chwili jesteśmy prawie w połowie porozumienia. ...Wyobraźmy sobie, że jestem Bobem Igerem, szefem Disneya i wzywam EA. ...Sprawdźmy, co robicie.... Wypuściliśmy dwie gry Battlefront, z których jedna nie miała żadnej historii i obie były dość przeciętne, a jedna z nich zakończyła się poważnymi problemami z powodu mikrotransakcji. Nie tylko dla EA, ale dla Disneya i marki Star Wars.

Miałeś grę, która była linearną produkcją typu Uncharted w uniwersum Star Wars, która została opracowana przez autorkę Uncharted i prawdopodobnie najlepszą projektantkę narracji w branży. Wyglądała fenomenalnie. Anulowano to. Zmieniono wszystkie swoje plany na nową, większą i bardziej ambitną grę z otwartym światem w EA Vancouver. ... Skasowano to. Okay, co jeszcze... nic. To właśnie zrobiliśmy w ciągu pięciu lat.

Gary Whitta to scenarzysta filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Zna się jednak bardzo dobrze na branży gier. Stał kiedyś na czele PC Gamera i zajmował się edycjami na Wielka Brytanię i Stany Zjednoczone.

Jeżeli chodzi o ostatnie działania EA, można je podsumować w kilku zdaniach. EA, jak mówił zresztą Whitta, pracowało nad wspomnianymi produkcjami od lat. Już dawno temu Amy Henning, o której mowa w wywiadzie, potwierdziła, że jej projekt Star Wars został anulowany. Zamknięto wtedy Visceral Games, które zajmowało się grą. Później pałeczkę przejęło EA Vancouver. Ten projekt jednak również ostatnio ubito. EA twierdzi jednak, że jest w całości zaangażowane w markę Star Wars.

najnowsze