Felieton

Star Wars: Knights of the Old Republic 3 - BioWare chciało stworzyć grę, ale EA ją blokuje

Katarzyna Dąbkowska, 20 stycznia 2019 15:12 4

Może w przyszłości wszystko się jednak zmieni.

Star Wars: Knights of the Old Republic było tworzone, jak pewnie wielu z was pamięta, przez BioWare. Drugą część stworzył już Obsidian, jednak BioWare nie raz i nie dwa chciało wrócić do tej marki. Tak przynajmniej twierdzi Jason Schreier, reporter z Kotaku. We wpisie na Twitterze potwierdził, że z jego źródeł wynika, iż BioWare próbował stworzyć Star Wars: Knights of the Old Republic 3, ale został zablokowany.

Jest jednak mała szansa na to, że produkcja jednak powstanie. Przypomnijmy, że Electronic Arts zaliczyło kolejną wtopę z serią Star Wars, anulując nowy projekt, który tworzyło EA Vancouver. BioWare jest własnością Electronic Arts od 2007 roku. EA ma również prawa do marki Star Wars, jeżeli chodzi o gry. Ma jednak nie lada problemy. Na Battlefront II spłynęła fala krytyki po aferze z mikropłatnościami, a anulowanie nowego projektu z pewnością nie pomogło.

Na drodze BioWare stoi jednak Andrew Wilson, który nie chce pchać się w gry single player. Te są ryzykowne i mogą przynieść mało zysku. Electronic Arts do dziś blokuje możliwość powstania kolejnej odsłony serii. To jednak nie wszystko. Kiedyś nad KotOR 3 pracował już nawet Obsidian, jednak ostatecznie LucasArts zablokowało pojawienie się gry na rynku. Być może w tym przypadku ta firma również nie zgadza się na kontynuowanie serii. Wszystko się może jednak zmienić w przyszłości, jeśli EA nie znajdzie dobrych pomysłów na nowe produkcje z uniwersum Star Wars.

Star Wars Jedi: Fallen Order "nie będzie krótką grą"
BioWare opóźnia prace nad nowymi funkcjami w Anthem. Najpierw eliminacja błędów
Apex Legends traci popularność – Fortnite wraca do łask i raczej nie planuje rozstawać się z koroną
Reżyser Star Citizen twierdzi, że dla Anthem jest jeszcze nadzieja
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.