News

Star Wars: Knights of the Old Republic 3 - BioWare chciało stworzyć grę, ale EA ją blokuje

Katarzyna Dąbkowska, 20.01.2019 15:12 4

Może w przyszłości wszystko się jednak zmieni.

Star Wars: Knights of the Old Republic było tworzone, jak pewnie wielu z was pamięta, przez BioWare. Drugą część stworzył już Obsidian, jednak BioWare nie raz i nie dwa chciało wrócić do tej marki. Tak przynajmniej twierdzi Jason Schreier, reporter z Kotaku. We wpisie na Twitterze potwierdził, że z jego źródeł wynika, iż BioWare próbował stworzyć Star Wars: Knights of the Old Republic 3, ale został zablokowany.

Jest jednak mała szansa na to, że produkcja jednak powstanie. Przypomnijmy, że Electronic Arts zaliczyło kolejną wtopę z serią Star Wars, anulując nowy projekt, który tworzyło EA Vancouver. BioWare jest własnością Electronic Arts od 2007 roku. EA ma również prawa do marki Star Wars, jeżeli chodzi o gry. Ma jednak nie lada problemy. Na Battlefront II spłynęła fala krytyki po aferze z mikropłatnościami, a anulowanie nowego projektu z pewnością nie pomogło.

Na drodze BioWare stoi jednak Andrew Wilson, który nie chce pchać się w gry single player. Te są ryzykowne i mogą przynieść mało zysku. Electronic Arts do dziś blokuje możliwość powstania kolejnej odsłony serii. To jednak nie wszystko. Kiedyś nad KotOR 3 pracował już nawet Obsidian, jednak ostatecznie LucasArts zablokowało pojawienie się gry na rynku. Być może w tym przypadku ta firma również nie zgadza się na kontynuowanie serii. Wszystko się może jednak zmienić w przyszłości, jeśli EA nie znajdzie dobrych pomysłów na nowe produkcje z uniwersum Star Wars.

najnowsze