Felieton

BioWare wyjaśnia różnice między demem a pełną wersją Anthem

Małgorzata Trzyna, 20 stycznia 2019 14:18 0

W demie rozpoczniemy w środku gry, bez samouczka, balans i ekonomia będą wyglądać zupełnie inaczej niż w finalnej wersji.

Czym różni się demo gry Anthem od wersji, w którą zagramy po premierze gry w lutym? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć na Twitterze Mark Darrah, producent wykonawczy. Okazuje się, że w demie nie zobaczymy początku gry, lecz zaczniemy gdzieś w środku. Oznacza to także brak samouczków, brak możliwości wyboru pilota, inny balans podczas walk (w demie będzie łatwiej) i inne zasady w ekonomii. Z pewnością będzie też więcej błędów w demie niż w finalnej wersji. Z jednym tylko fragmentem opowieści balans misji/twierdz/swobodnej rozgrywki będzie wyglądać nieco inaczej niż w ostatecznej wersji. Na PC w sterowaniu będzie mniej niuansów. Nazwy niektórych rzeczy będą różnić się od nazw, jakie zobaczymy w pełnej wersji gry - dla przejrzystości.

Demo Anthem dla VIP-ów rozpocznie się 25 stycznia, natomiast od 1 lutego będzie dostępne dla wszystkich. Premiera pełnej wersji gry planowana jest na 22 lutego.

Star Wars Jedi: Fallen Order "nie będzie krótką grą"
BioWare opóźnia prace nad nowymi funkcjami w Anthem. Najpierw eliminacja błędów
Apex Legends traci popularność – Fortnite wraca do łask i raczej nie planuje rozstawać się z koroną
Reżyser Star Citizen twierdzi, że dla Anthem jest jeszcze nadzieja
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.