Felieton

Fimbul - przygodowa gra akcji osadzona w świecie nordyckich mitów ukaże się pod koniec lutego

Małgorzata Trzyna, 19 stycznia 2019 07:42 0

Gra będzie dostępna na PC, PS4, Nintendo Switch oraz w wersji cyfrowej na Xboksie One.

Fimbulvinter ("Wielka Zima") to według nordyckich wierzeń straszliwa zima poprzedzająca Ragnarök, mająca trwać przez trzy lata i przyczynić się do upadku ludzkiego - gdy zabraknie żywności, ludzie zaczną zjadać się nawzajem. W grze Fimbul akcja będzie toczyć się właśnie podczas tej zimy. Pokierujemy starym berserkiem, Kveldulverem, który zostaje zabity przez bandytów, jacy napadli na jego wioskę, lecz zostaje wskrzeszony przez boginię. Bohater udaje się do Jötunheimu wypełnić swe przeznaczenie. Po drodze walczy z trollami i jotunami. Jego celem jest odnalezienie pradawnego artefaktu, który być może (tylko być może) ocali świat ludzi. Po drodze spotka wiele postaci, przyjaciół i wrogów.

W zależności od decyzji podejmowanych przez graczy, historia może potoczyć się inaczej. Ponieważ boginie przędą nici losu, Kveldulver posiada moc powracania do najważniejszych momentów swej podróży i może sprawdzić, co się stanie, jeśli podejmie inne decyzje.

W trakcie rozgrywki znajdziemy wiele sposobów, by poprawić umiejętności w walce - przedmioty, broń i talenty. Walkę łatwo będzie opanować, ale jej niuanse okażą się bardzo ważne podczas potyczek z bossami.

Gra trafi na PC, PS4, Nintendo Switch (wersje pudełkowe i cyfrowe) oraz Xboksa One (wersja cyfrowa) 28 lutego.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
Persona 5: The Royal - rozszerzona wersja Persona 5 trafi na zachodnie rynki w 2020 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.