News

Fimbul - przygodowa gra akcji osadzona w świecie nordyckich mitów ukaże się pod koniec lutego

Małgorzata Trzyna, 19.01.2019 07:42 0

Gra będzie dostępna na PC, PS4, Nintendo Switch oraz w wersji cyfrowej na Xboksie One.

Fimbulvinter ("Wielka Zima") to według nordyckich wierzeń straszliwa zima poprzedzająca Ragnarök, mająca trwać przez trzy lata i przyczynić się do upadku ludzkiego - gdy zabraknie żywności, ludzie zaczną zjadać się nawzajem. W grze Fimbul akcja będzie toczyć się właśnie podczas tej zimy. Pokierujemy starym berserkiem, Kveldulverem, który zostaje zabity przez bandytów, jacy napadli na jego wioskę, lecz zostaje wskrzeszony przez boginię. Bohater udaje się do Jötunheimu wypełnić swe przeznaczenie. Po drodze walczy z trollami i jotunami. Jego celem jest odnalezienie pradawnego artefaktu, który być może (tylko być może) ocali świat ludzi. Po drodze spotka wiele postaci, przyjaciół i wrogów.

W zależności od decyzji podejmowanych przez graczy, historia może potoczyć się inaczej. Ponieważ boginie przędą nici losu, Kveldulver posiada moc powracania do najważniejszych momentów swej podróży i może sprawdzić, co się stanie, jeśli podejmie inne decyzje.

W trakcie rozgrywki znajdziemy wiele sposobów, by poprawić umiejętności w walce - przedmioty, broń i talenty. Walkę łatwo będzie opanować, ale jej niuanse okażą się bardzo ważne podczas potyczek z bossami.

Gra trafi na PC, PS4, Nintendo Switch (wersje pudełkowe i cyfrowe) oraz Xboksa One (wersja cyfrowa) 28 lutego.

najnowsze