News

Zapowiedziano Power Rangers: Battle for the Grid, premiera już w kwietniu

Małgorzata Trzyna, 18.01.2019 16:56 1

Gra będzie cross-platformową bijatyką, w której w drużynach będą walczyć przeciwko sobie wojownicy Power Rangers i złoczyńcy.

nWay - twórca i wydawca Power Rangers: Legacy Wars na urządzenia mobilne (gra została pobrana na całym świecie 45 milionów razy), ogłosił nawiązanie współpracy z Hasbro i Lionsgate w celu stworzenia bijatyki Power Rangers: Battle for the Grid. Jak mówi współzałożyciel i szef nWay, Taehoon Kim, jest to odpowiedź na życzenia fanów, którzy prosili o bijatykę z wiernie przedstawionymi bohaterami i złoczyńcami. Gra ma być łatwa do opanowania, ale osiągnięcie perfekcji będzie wyzwaniem. Gracze będą mogli korzystać z uproszczonego sterowania, ale bardziej doświadczeni zawodnicy znajdą głębię i szczegóły, jakich oczekują (sztuka ma polegać na tym, by wiedzieć, kiedy uderzyć - a nie jak to zrobić). W ciągu roku będą wydawane kolejne paczki z nową zawartością i trybami rozgrywki. Możemy też liczyć na "oszałamiającą grafikę".

Gra zaoferuje funkcję cross-play oraz umożliwi zachowanie postępów nawet po przesiadce na inną platformę (dotyczy PC, Xboksa One i Nintendo Switch). Twórcy wierzą, że zabawa z przyjaciółmi korzystającymi z różnych platform to przyszłość gier. Będziemy mogli zatem zmierzyć się ze znajomymi i graczami z całego świata.

Power Rangers: Battle for the Grid trafi w kwietniu 2019 na PS4, Xboksa One i Nintendo Switch, natomiast wersja PC ukaże się w nieco późniejszym terminie. Planowane jest wyłącznie wydanie cyfrowe. Na zamawiających grę w pre-orderze czeka skórka Zielonego Wojownika V2 oraz cyfrowy artbook. Prócz wersji podstawowej, będzie też dostępna specjalna edycja z podstawową wersją gry, Season Passem (z trzema nowymi postaciami - mającymi własne historie - i skórką wojownika) oraz dodatkowymi skórkami: dla Różowej Wojowniczki oraz Lord Drakkon Evo II. Więcej szczegółów na battleforthegrid.com.

najnowsze