News

Mobilne Westworld wycofane z dystrybucji

LM, 17.01.2019 07:51 0

Serwery gry zostaną zamknięte w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Studio Behaviour Interactive poinformowało, że dedykowana systemom mobilnym iOS i Android gra Westworld została usunięta ze sklepów App Store i Google Play. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że o ile posiadacze produktu będą mogli z niego dalej korzystać, to zabawa potrwa jedynie do 16 kwietnia. Wtedy serwery gry zostaną wyłączone, a ona sama stanie się historią.

Przypomnijmy, że powyższe doniesienia są pokłosiem pozwu o wykorzystanie zawartości objętej prawem autorskim, jaki wystosowała Bethesda wobec Warner Bros. Interactive Entertainment. Jeszcze w 2014 roku Behaviour Interactive wyprodukowało na zlecenie Bethesdy symulacyjną strategię Fallout Shelter, by po zakończeniu prac zająć się adaptacją serialu HBO – Westworld. Szybko okazało się, że obie gry są podobne na gruncie mechanik rozgrywki, ale twórców pogrążył fakt, że w zarówno w Fallout Shelter, jak i Westworld pojawiły się identyczne błędy w kodzie źródłowym.

Ostatecznie proces zakończył się porozumieniem pomiędzy wspomnianymi firmami, aczkolwiek nie ujawniono kwoty, którą otrzymała Bethesda za odstąpienie od dalszych roszczeń.

Westworld zadebiutowało na rynku w czerwcu 2018 roku w modelu biznesowym free-to-play.

najnowsze