News

IDC: Xbox Scarlett i PlayStation 5 dopiero w 2021 roku

Katarzyna Dąbkowska, 12.01.2019 18:18 3

Projekty mają zostać zapowiedziane w 2020 roku.

Sony i Microsoft, jak plotkuje się już od dawna, mają w planach wypuszczenie na rynek nową generację konsol. Aktualnie możemy bazować jedynie na plotkach. W sprawę zaangażowali się jednak również analitycy, którzy rozpoczęli rozważania na temat tego, kiedy sprzęty pojawią się na rynku.

Jak twierdzi Lewis Ward z IDC, kolejna generacja konsoli Xbox oraz PlayStation 5 zostaną zaprezentowane nie w tym roku, jak twierdzi wielu użytkowników, ale dopiero w przyszłym. Prezentacje mają się odbyć podczas targów w Stanach Zjednoczonych. Uważa przy tym, że w tym roku możemy otrzymać kolejną, odświeżoną wersję XOne oraz PlayStation 4. Najnowsze wersje mają, jak mówi, zadebiutować dopiero w 2021 roku.

Sony w tym roku jednak nie pojawi się na najważniejszych targach. Większość analityków twierdzi, że najnowsze wersje konsol zostaną zaprezentowane przez tę firmę jeszcze w tym roku. Ma się to odbyć na tydzień przed wspomnianymi targami albo podczas PlayStation Experience odbywającymi się pod koniec roku. Firma nie skomentowała plotek. Microsoft pracuje natomiast nad Xboksem Scarlett. Tutaj też możemy się jednak podpierać jedynie plotkami.

najnowsze