Felieton

Powieść Stalowe Sczury. Otto Michała Gołkowskiego zadebiutuje już 25 stycznia

LM, 11 stycznia 2019 14:18 2

Książka trafi do księgarń nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Wydawnictwo Fabryka Słów poinformowało, że za dwa tygodnie w księgarniach ukaże się czwarta część cyklu Stalowe Szczury – Otto – pióra Michała Gołkowskiego. Najnowsza część inspirowanej I Wojną Światową serii doczeka się specjalnego premierowego wydarzenia, które odbędzie się w Muzeum Techniki Wojskowej o godzinie 18:00 w piątek 25 stycznia.

Harmonia przygrywa radośnie, gdy oddziały pod flagą Kaiserreichu wkraczają do zdobytej szturmem stolicy Francji. Jest lato 1918 roku, a Wielka Wojna potoczyła się w sposób, który zaskoczył równie bardzo tych chwilowo pokonanych, jak i ulotnych, nietrwałych zwycięzców ofensywy. Gdzieś pośród pożarów stolicy pewna nieco spóźniona kompania inżynieryjno-szturmowa musi wyciągać nogi, żeby zdążyć wraz z wycofującymi się oddziałami… Leczy gdy niemalże wpadają pod koła rozpędzonej ciężarówki, wiozącej tajemniczy ładunek, o którym nigdy nie powinno byli się dowiedzieć, wielu innych wyciągnie kopyta.

Radosna niczym pijacki śpiew, krwawa jak nóż rzeźnika, lekka na podobieństwo spirytusu, okopowo-szturmowa historia o przygodzie, przyjaźni, złocie, obrazach, malinowym koniaczku, tunelach, bitwach, kantynach i latrynach, nietypowych orientacjach wszelakiego rodzaju… oraz, rzecz jasna, o psie.

Tak do sięgnięcia po najnowszą książkę Gołkowskiego zachęca wydawca, a my dodamy, że ten zadebiutował jako powieściopisarz w 2013 roku i od tego czasu na rynek trafiło już 14 jego książek osadzonych w pięciu różnych światach.

Gram.pl objął patronatemm medialnym książkę Stalowe Szczury – Otto Michała Gołkowskiego.

Frostpunk spektakularnym sukcesem – ponad 1,4 miliona sprzedanych kopii, gra zwróciła się już po 66 godzinach od premiery
Sekiro: Shadows Die Twice ukończone na bongosach
Apex Legends traci popularność – Fortnite wraca do łask i raczej nie planuje rozstawać się z koroną
Najnowszy dodatek do BattleTech przeniesie starcia na ulice miast - zapowiedziano Urban Warfare
najnowsze