News

Afrykańskie Mali kolejną nacją z dodatku Gathering Storm do Civilization VI

LM, 10.01.2019 06:16 0

Drugie duże rozszerzenie do strategii studia Firaxis trafi na PC w lutym.

Studio Firaxis Games pokusiło się o ujawnienie kolejnej nacji, która trafi do gry Civilization VI wraz z premierą zaplanowanego na 14 lutego rozszerzenia Gathering Storm. Obok Inków czy Kanady na heksagonalnych polach pojawi się także afrykańskie Mali, na którego czele stanie Mansa Musa – 14. król Imperium Mali z XIV wieku, przez wielu uważany za najbogatszego człowieka w historii. Wraz z omawianą frakcją w grze pojawią się nowe unikalne budynki i jednostki, a także powiązane z nią zdolności. Wszystko znajdziecie na opublikowanym przez twórców materiale wideo.

Gathering Storm to drugie duże rozszerzenie do wydanej w październiku 2016 roku gry Civilization VI. Tematyka dodatku koncentruje się na geologii i zmianach klimatu, które wynikają z decyzji podejmowanych przez uczestników rozgrywki, a ich skutkiem są rozmaite klęski żywiołowe. Dodatek Gathering Storm zadebiutuje na PC już 14 lutego.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.