Felieton

Finalna wersja Lovecraft's Untold Stories zadebiutuje na PC jeszcze w styczniu

LM, 10 stycznia 2019 06:48 0

Gra akcji z elementami RPG i roguelike trafiła do Wczesnego Dostępu Steam w czerwcu minionego roku.

Studio Blini Games ujawniło oficjalną datę premiery finalnej wersji swojej gry akcji inspirowanej twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta – Lovecraft's Untold Stories. Zgodnie z informacjami podanymi przez dewelopera tytuł ukaże się na PC za pośrednictwem platformy Steam dokładnie 31 stycznia.

Lovecraft's Untold Stories to ujęta w pixelartowej oprawie graficznej gra akcji z elementami RPG i roguelike. W toku rozgrywki będziemy przemierzać proceduralnie generowane poziomy inspirowane opowiadaniami Lovecrafta w poszukiwaniu wskazówek, które pozwolą nam pokonać Przedwiecznych. Zanim to jednak nastąpi, musimy stawić czoła masie kultystów i rozwiązać szereg zagadek, a przy tym nie popaść w szaleństwo.

Gra oferuje pięciu grywalnych bohaterów charakteryzujących się unikalnym stylem rozgrywki oraz predefiniowanymi ustawieniami związanymi z generowaniem kolejnych lokacji. Twórcy oddali do naszej dyspozycji rozmaite uzbrojenie i artefakty, które możemy rozwijać dla zmaksymalizowania ich osiągów. Co najważniejsze, podejmowane przez nas decyzje mają bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne protagonisty – gdy te osiągnie zbyt niski poziom, nasz bohater popełni samobójstwo.

Lovecraft's Untold Stories ukaże się na razie wyłącznie na PC, ale twórcy już pracują nad udostępnieniem gry na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a obok tego zamierzają wypuścić ją również na urządzeniach mobilnych.

Nvidia zapowiedziała Quake II RTX – szczytowy remaster graficzny FPS-a z 1997 roku
Google z własną usługą streamingową i kontrolerem – zaprezentowano Google Stadia
Konsola Atari VCS otrzyma 14-nanometrowe procesory AMD i zaliczy kolejną obsuwę
I.G.I. Origins zapowiedziane
najnowsze