Felieton

Dollhouse — horror psychologiczny w stylu noir zadebiutuje w tym roku

LM, 10 stycznia 2019 05:51 0

Tytuł trafi na PC i konsole PlayStation 4.

Firma Soedesco ujawniła, że zapowiedziany kilka lat temu horror psychologiczny ujęty w stylistyce noir od studia Creazn – Dollhouse – jeszcze w tym roku zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4. Konkretne terminy nie zostały jeszcze ujawnione, a zamiast tego wydawca tytułu podzielił się projektem fizycznego wydania gry na konsolach Sony.

Dollhouse przeniesie nas do Hollywood z lat 50. XX wieku, gdzie wcielimy się w kobietę o imieniu Marie. Ta cierpi na amnezję wywołaną przez traumatyczne przeżycia. Pamięta jedynie, że jej córka nie żyje, a ona sama musi chronić się przed niebezpieczeństwem. Podczas rozgrywki zbadamy tajemnice ukryte w pamięci bohaterki i pomożemy jej uniknąć zagrożenia.

Całość opracowano z myślą o rozgrywce dla pojedynczego gracza, ale Dollhause zaoferuje także moduł sieciowej rywalizacji. Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji ponad 40 rozmaitych umiejętności i efektów pasywnych, a wśród nich m.in. możliwość skanowania otoczenia, czy opcja spoglądania oczami naszego antagonisty. Obok tego w trybie wieloosobowym będziemy mogli wcielić się w jedną z 14 dostępnych postaci, a dla każdej z nich przygotowano stosowne tło fabularne.

Constructor Plus - kolejna odsłona serii o budowaniu miast ukaże się pod koniec lutego
World of Warships Blitz świętuje pierwszą rocznicę premiery na platformach mobilnych
System Shock Remake – zobacz porównanie silników graficznych Unreal 4 i Unity
Hitman 2 – wystartowało specjalne zimowe wydarzenie; znamy szczegóły najnowszej aktualizacji
najnowsze