News

Dollhouse — horror psychologiczny w stylu noir zadebiutuje w tym roku

LM, 10.01.2019 05:51 0

Tytuł trafi na PC i konsole PlayStation 4.

Firma Soedesco ujawniła, że zapowiedziany kilka lat temu horror psychologiczny ujęty w stylistyce noir od studia Creazn – Dollhouse – jeszcze w tym roku zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4. Konkretne terminy nie zostały jeszcze ujawnione, a zamiast tego wydawca tytułu podzielił się projektem fizycznego wydania gry na konsolach Sony.

Dollhouse przeniesie nas do Hollywood z lat 50. XX wieku, gdzie wcielimy się w kobietę o imieniu Marie. Ta cierpi na amnezję wywołaną przez traumatyczne przeżycia. Pamięta jedynie, że jej córka nie żyje, a ona sama musi chronić się przed niebezpieczeństwem. Podczas rozgrywki zbadamy tajemnice ukryte w pamięci bohaterki i pomożemy jej uniknąć zagrożenia.

Całość opracowano z myślą o rozgrywce dla pojedynczego gracza, ale Dollhause zaoferuje także moduł sieciowej rywalizacji. Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji ponad 40 rozmaitych umiejętności i efektów pasywnych, a wśród nich m.in. możliwość skanowania otoczenia, czy opcja spoglądania oczami naszego antagonisty. Obok tego w trybie wieloosobowym będziemy mogli wcielić się w jedną z 14 dostępnych postaci, a dla każdej z nich przygotowano stosowne tło fabularne.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.