News

The Elder Scrolls VI bez muzyki od autora ścieżki poprzednich części serii?

Patryk Purczyński, 07.01.2019 17:13 1

O The Elder Scrolls VI wiadomo na razie niewiele. Informację na temat prac nad muzyką do gry ujawnił kompozytor Jeremy Soule.

Dungeon Siege, Guild Wars, Icewind Dale, Neverwinter Nights, Warhammer 40,000: Dawn of War, a przede wszystkim ostatnie trzy odsłony The Elder Scrolls: Morrowind, Oblivion i Skyrim - to tylko niektóre z tytułów, w których można usłyszeć muzykę Jeremy'ego Soule'a. Renomowany kompozytor wydawał się naturalnym wyborem do prac nad ścieżką dźwiękową do The Elder Scrolls VI, ale - jak zdradza - przynajmniej na razie nie jest w nie włączony.

"Ponieważ wielu moich fanów o to pytało... Nie mówiłem wiele o tej sprawie z grzeczności względem Bethesdy. Nigdy nie odwróciłbym się od TES-a. Wierzę, że moje zaangażowanie uzależnione jest od kreatywnej decyzji po ich stronie i tego, w jakim kierunku chcą podążyć z tą marką. Aby jednak potwierdzić, nie jestem obecnie zaangażowany w prace nad TES VI" - napisał na Facebooku.

Nie oznacza to jeszcze, że Soule nie skomponuje muzyki do najnowszej części serii Bethesdy. Projekt może być na razie na wczesnym etapie realizacji i niewykluczone, że autor do współpracy zostanie zaproszony później.

najnowsze