News

Nintendo Switch może pojawić się w dwóch nowych wersjach - Lite i Pro

Katarzyna Dąbkowska, 04.01.2019 16:15 0

Więcej mamy się dowiedzieć jeszcze w tym roku, jak twierdzą analitycy.

Nintendo Switch osiągnęło już spory sukces na rynku. Nic dziwnego zatem, że pojawiły się już pierwsze plotki o tym, że konsola doczeka się nowej, świeżej edycji. Są jednak i tacy, którzy twierdzą, że jeszcze w 2019 roku Wielkie N zapowie dwie nowe edycje tego urządzenia – wersję Pro i Lite.

Wersja Pro, jak sama nazwa wskazuje, ma być opcją z wyższej półki. Zapewne będzie oferowała wyższą rozdzielczość i lepsze działanie urządzenia. Wersja Lite natomiast ma być konsolą dla tych, których nie stać na tak drogi sprzęt. Dr Serena Toto uważa, że jeszcze w tym roku usłyszymy o obu edycjach konsoli.

Istnieje również możliwość, że opcja Lite się jednak nie pojawi. Wtedy Nintendo, jak twierdzi Toto, obniży cenę standardowego urządzenia, by i tak znaleźć na niego klientów. Taki zabieg miałby na celu pozyskanie większej liczby użytkowników wspomnianej konsoli. Nintendo chce, by korzystający z niezwykle rozchwytywanej konsoli 3DS rozpoczęli przenoszenie się na Nintendo Switch. Takich użytkowników już jest sporo, jednak Wielkie N ma spore ambicje związane ze wspomnianym sprzętem.

najnowsze