Felieton

Death Stranding z premierą w 2019 roku?

LM, 28 grudnia 2018 09:59 3

Sugeruje to najnowsza wypowiedź Hideo Kojimy.

Czy rok 2019 jest rokiem wieloryba? Ta krótka wypowiedź opublikowana na łamach japońskiego magazynu Famitsu wywołała nową falę spekulacji związanych z domniemaną datą premiery najnowszej produkcji Hideo Kojimy – Death Stranding. Przypomnijmy, że na zwiastunie towarzyszącym ujawnieniu rzeczonego projektu możemy zobaczyć rozmaite morskie stworzenia wyrzucone na brzeg – wśród nich także wieloryby. Tym samym możemy oczekiwać, że już w nadchodzącym roku tytuł pojawi się na konsolach PlayStation 4, gdzie będzie dostępny na wyłączność.

Z drugiej strony być może Kojima swoim starym zwyczajem jedynie droczy się z fanami, ale niewykluczone, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy dowiemy się wreszcie, czym jest Death Stranding. Tytuł doczekał się już kilku materiałów promocyjnych, w tym ponad 8-minutowego gameplay trailera, który jednak nie rzucił zbyt wiele światła na logikę stojącą za prezentowanymi mechanikami rozgrywki.

Warto przy okazji przypomnieć, że zaledwie kilka tygodni temu zaangażowany w projekt aktor Norman Reedus wskazał, że Death Stranding powinno zadebiutować na początku 2019 roku. Czy rok 2019 będzie rokiem wieloryba? Cóż, pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia.

Liczba graczy karcianki Artifact maleje w zastraszającym tempie
Mutant Year Zero: Road to Eden – prezentacja DLC Stalker Trials na godzinnym streamie
Dungeons 3 niespodziewanie otrzymało An Unexpected DLC
Reżyser gry Bayonetta 2 odchodzi z PlatinumGames po 13 latach pracy
najnowsze