Felieton

Far Cry: New Dawn - barwne postapo zadziała? Zobacz screeny

Patryk Purczyński, 07 grudnia 2018 18:05 1

Ubisoft decyduje się na odważny krok, łącząc rzeczywistość postapokaliptyczną z żywymi kolorami. Czy to zestawienie się sprawdzi?

Ogłoszone podczas The Game Awards 2018 Far Cry: New Dawn będzie pierwszą częścią uznanej serii, która wkroczy w rzeczywistość postapokaliptyczną. - To coś, co chcieliśmy zrobić od dłuższego czasu - mówi dyrektor artystyczny projektu, Isaac Papismado. - To nas naprawdę ekscytuje. To dla nas również szansa, by zrobić Far Cry'a w innym ujęciu. Chcemy stworzyć coś wyjątkowego i odświeżającego - zapewnia.

Pewne kontrowersje może wzbudzać żywa kolorystyka Far Cry: New Dawn, która nie jest typowa dla scenerii postapokaliptycznej. - Każdy ma swoje opinie i pomysły na temat umiejscowienia postapokaliptycznego i jego wyglądu, ale nam zależało przede wszystkim na wprowadzeniu gracza w miejsce, które będzie dla niego naprawdę odświeżające. To, że świat widział wojnę nuklearną, nie oznacza jeszcze, że wszystko zostało zniszczone. Naprawdę chcemy się skupić na stworzeniu początku tego nowego świata. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć coś kolorowego i zachęcającego - dodaje.

Far Cry: New Dawn zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra zadebiutuje 15 lutego. Poniżej prezentujemy pierwsze screeny.

Ubisoft wyprodukuje serial na podstawie gry Skull & Bones
The Division 2 - zobacz live-action trailer, który chwyta za serce
Otwarta beta gry Trials Rising startuje w najbliższy czwartek
Astral Chain – nowe informacje i screeny nadchodzącej gry twórców NieR: Automata
najnowsze