Felieton

Far Cry: New Dawn - barwne postapo zadziała? Zobacz screeny

Patryk Purczyński, 07 grudnia 2018 18:05 1

Ubisoft decyduje się na odważny krok, łącząc rzeczywistość postapokaliptyczną z żywymi kolorami. Czy to zestawienie się sprawdzi?

Ogłoszone podczas The Game Awards 2018 Far Cry: New Dawn będzie pierwszą częścią uznanej serii, która wkroczy w rzeczywistość postapokaliptyczną. - To coś, co chcieliśmy zrobić od dłuższego czasu - mówi dyrektor artystyczny projektu, Isaac Papismado. - To nas naprawdę ekscytuje. To dla nas również szansa, by zrobić Far Cry'a w innym ujęciu. Chcemy stworzyć coś wyjątkowego i odświeżającego - zapewnia.

Pewne kontrowersje może wzbudzać żywa kolorystyka Far Cry: New Dawn, która nie jest typowa dla scenerii postapokaliptycznej. - Każdy ma swoje opinie i pomysły na temat umiejscowienia postapokaliptycznego i jego wyglądu, ale nam zależało przede wszystkim na wprowadzeniu gracza w miejsce, które będzie dla niego naprawdę odświeżające. To, że świat widział wojnę nuklearną, nie oznacza jeszcze, że wszystko zostało zniszczone. Naprawdę chcemy się skupić na stworzeniu początku tego nowego świata. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć coś kolorowego i zachęcającego - dodaje.

Far Cry: New Dawn zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra zadebiutuje 15 lutego. Poniżej prezentujemy pierwsze screeny.

Two Worlds II z finalnym rozszerzeniem jeszcze w tym roku - pierwsze konkrety DLC Shattered Embrace
Pierwszy rajd w The Division 2 dopiero w maju
Inspirowany klasykami z lat 90. horror Daymare: 1998 zadebiutuje tego lata na PC
Ubisoft rozdaje za darmo Assassin's Creed Unity na PC przez tydzień
najnowsze