Felieton

Far Cry: New Dawn - barwne postapo zadziała? Zobacz screeny

Patryk Purczyński, 07 grudnia 2018 18:05 1

Ubisoft decyduje się na odważny krok, łącząc rzeczywistość postapokaliptyczną z żywymi kolorami. Czy to zestawienie się sprawdzi?

Ogłoszone podczas The Game Awards 2018 Far Cry: New Dawn będzie pierwszą częścią uznanej serii, która wkroczy w rzeczywistość postapokaliptyczną. - To coś, co chcieliśmy zrobić od dłuższego czasu - mówi dyrektor artystyczny projektu, Isaac Papismado. - To nas naprawdę ekscytuje. To dla nas również szansa, by zrobić Far Cry'a w innym ujęciu. Chcemy stworzyć coś wyjątkowego i odświeżającego - zapewnia.

Pewne kontrowersje może wzbudzać żywa kolorystyka Far Cry: New Dawn, która nie jest typowa dla scenerii postapokaliptycznej. - Każdy ma swoje opinie i pomysły na temat umiejscowienia postapokaliptycznego i jego wyglądu, ale nam zależało przede wszystkim na wprowadzeniu gracza w miejsce, które będzie dla niego naprawdę odświeżające. To, że świat widział wojnę nuklearną, nie oznacza jeszcze, że wszystko zostało zniszczone. Naprawdę chcemy się skupić na stworzeniu początku tego nowego świata. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć coś kolorowego i zachęcającego - dodaje.

Far Cry: New Dawn zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra zadebiutuje 15 lutego. Poniżej prezentujemy pierwsze screeny.

Nowy gameplay z Beyond Good & Evil 2!
Journey to the Savage Planet, czyli jak 25-osobowe studio chce się mierzyć z półką AAA
Twórca serii Metro przyznaje: - używam gier do wygłaszania politycznych stanowisk
Geralt z Rivii w Monster Hunter World!
najnowsze

Nowy gameplay z Beyond Good & Evil 2!

Ubisoft zaprezentował nowe fragmenty rozgrywki z Beyond Good & Evil 2. Ogłosił również, że do ekip zaangażowanych w projekt dołączyło kolejne studio.

Geralt z Rivii w Monster Hunter World!

4

Szykują się spore nowości w Monster Hunter World. Jedną z najbardziej interesujących będzie zaproszenie Wiedźmina Geralta na gościnne występy.