Tech

Nvidia z najnowszymi sterownikami – duże usprawnienia dla technologii RTX w Battlefield V

LM, 03.12.2018 16:11 0

Łatka jest w pełni kompatybilna z nowinkami, które zadebiutują jutro w grze DICE wraz z aktualizacją Overture.

Firma z Santa Clara opublikowała w sieci najnowszą wersję sterowników Game Ready dla obsługi kart GeForce oznaczoną numerem 417.22 WHQL. Łatką powinni zainteresować się przede wszystkim miłośnicy najnowszej odsłony serii wojennych strzelanek od studia DICE – Battlefield V korzystający z kart GeForce RTX, bo to do nich adresowana jest większość poprawek.

Nie da się ukryć, że debiut technologii RTX w Battlefield V nie należał do szczególnie udanych. Szybko okazało się, że po uruchomieniu techniki śledzenia promieni wydajność aplikacji drastycznie spadała, co Zieloni postanowili naprawić w omawianej aktualizacji sterownika. Zdaniem Nvidii aktualizacja przynosi spory wzrost wydajności, co dla poniższych konfiguracji gwarantuje zabawę przy ponad 60 FPS:

  • GeForce RTX 2080 Ti: ustawienia DXR Raytraced Reflections na Ultra przy rozdzielczości 2560×1440;
  • GeForce RTX 2080: ustawienia DXR Raytraced Reflections na Medium przy rozdzielczości 2560×1440;
  • GeForce RTX 2070: ustawienia DXR Raytraced Reflections na Medium przy rozdzielczości 1920×1080.

Warto zaznaczyć, że poprawki wprowadzono także dla zawartości debiutującej jutro na serwerach Battlefield V wraz z aktualizacją Overture.

Sterowniki dla 64-bitowych systemów Windows możecie pobrać z oficjalnej stronie Nvidii lub za pomocą darmowej aplikacji GeForce Experience.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.