Tech

Nvidia z najnowszymi sterownikami – duże usprawnienia dla technologii RTX w Battlefield V

LM, 03.12.2018 16:11 0

Łatka jest w pełni kompatybilna z nowinkami, które zadebiutują jutro w grze DICE wraz z aktualizacją Overture.

Firma z Santa Clara opublikowała w sieci najnowszą wersję sterowników Game Ready dla obsługi kart GeForce oznaczoną numerem 417.22 WHQL. Łatką powinni zainteresować się przede wszystkim miłośnicy najnowszej odsłony serii wojennych strzelanek od studia DICE – Battlefield V korzystający z kart GeForce RTX, bo to do nich adresowana jest większość poprawek.

Nie da się ukryć, że debiut technologii RTX w Battlefield V nie należał do szczególnie udanych. Szybko okazało się, że po uruchomieniu techniki śledzenia promieni wydajność aplikacji drastycznie spadała, co Zieloni postanowili naprawić w omawianej aktualizacji sterownika. Zdaniem Nvidii aktualizacja przynosi spory wzrost wydajności, co dla poniższych konfiguracji gwarantuje zabawę przy ponad 60 FPS:

  • GeForce RTX 2080 Ti: ustawienia DXR Raytraced Reflections na Ultra przy rozdzielczości 2560×1440;
  • GeForce RTX 2080: ustawienia DXR Raytraced Reflections na Medium przy rozdzielczości 2560×1440;
  • GeForce RTX 2070: ustawienia DXR Raytraced Reflections na Medium przy rozdzielczości 1920×1080.

Warto zaznaczyć, że poprawki wprowadzono także dla zawartości debiutującej jutro na serwerach Battlefield V wraz z aktualizacją Overture.

Sterowniki dla 64-bitowych systemów Windows możecie pobrać z oficjalnej stronie Nvidii lub za pomocą darmowej aplikacji GeForce Experience.

najnowsze