Felieton

Poznaj nowy system dyplomacji w Total War: Three Kingdoms

LM, 03 grudnia 2018 13:31 0

Kolejna historyczna odsłona serii zadebiutuje na PC 7 marca 2019 roku.

Od premiery historycznej gry strategicznej od studia Creative Assembly – Total War: Three Kingdoms – dzieli nas jeszcze ponad kwartał, ale deweloperzy już teraz powoli wprowadzają fanów cyklu w nowinki, które pojawią się wraz z jego najnowszą odsłoną. Tym razem deweloperzy udostępnili obszerną prezentację zmian w mechanice dyplomacji, które pomogą nam w walce o dominację nad Państwem Środka.

Tym samym dowiedzieliśmy się, że w Total War: Three Kingdoms poszczególne postacie będą odgrywały jeszcze większą rolę niż w dotychczasowych odsłonach cyklu, więc rozgrywka nie będzie skupiała się wyłącznie na samych frakcjach, ale też sytuacji wewnątrz nich. W dyplomacji pojawi się możliwość blefowania, dzięki której będziemy mogli zastraszyć groźbą zbrojnej interwencji władyków, którzy odrzucą nasze propozycje.

Obok tego w Total War: Three Kingdoms pojawią się dwie opcje nawiązania sojuszu – koalicja i pakt zbrojny. Pierwszy z nich nawiążemy z władcami nastawionymi wobec nas neutralnie, targując się z nimi. Koalicja jest jednak dosyć elastycznym rozwiązaniem, które nie zobowiązuje uczestników do wsparcia zbrojnych interwencji pozostałych koalicjantów. Zupełnie odmiennie w tym zakresie prezentuje się pakt zbrojny, który wymusza wsparcie zagrożonych sojuszników. Pakt zbrojny możemy nawiązać także z koalicjantami, jeśli uda nam się przekonać możnych, by zagłosowali za takim rozwiązaniem.

Więcej informacji znajdziecie na załączonych do wiadomości materiałach wideo, a my przypominamy, że Total War: Three Kingdoms trafi na PC dokładnie 7 marca 2019 roku.

Ubisoft wyprodukuje serial na podstawie gry Skull & Bones
Valve wycofuje sekcję wideo na Steam
Battle of Hannut – nowe Grand Operation jeszcze dzisiaj na serwerach Battlefield V
Overkill’s The Walking Dead wciąż zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One
najnowsze