Tech

PlayStation 5 zostanie ujawnione w 2019 roku; konsola ma być potworem

Katarzyna Dąbkowska, 19.11.2018 20:29 7

Tak przynajmniej mówią najnowsze doniesienia.

PlayStation 5 wciąż jest wielką tajemnicą. Deweloperzy otwarcie mówią o tym, iż sprzęt jest już w produkcji, a niektórzy przyznają się do tworzenia gier na te właśnie urządzenia. Teraz pojawił się kolejny raport. Jeden z użytkowników serwisu Reddit podał do wiadomości, że konsola zostanie oficjalnie zapowiedziana w 2019 roku, a Sony wycofało się z udziału w E3, ponieważ wszystkie swoje środki skupia właśnie na tworzeniu najnowszego urządzenia. Nie będą mieli żadnych ciekawych zapowiedzi odnośnie nowych produkcji. konsola ma być za to potworem.

Wspomniany użytkownik potwierdził oficjalnie, że Sony ma w planach zapowiedzi konsoli w połowie 2019 roku podczas PlayStation Experience. Sama konsola ma jednak pojawić się na rynku dopiero w 2020 roku. Mówi się o okolicach marca.

Nieoficjalnie mówi się o tym, iż konsola ma dostać kilka ekskluzywnych tytułów, takich jak The Last of Us 2, Dreams czy Ghost of Tsushima. Plotki głoszą, że ma się na niej pojawić również tegoroczne Red Dead Redemption 2. Nad nową gra na PS5 ma pracować również Square Enix. Szczegóły jednak nie są jeszcze znane.

najnowsze